Home Bitcoin Bitcoin yükseldi fakat uzmanlar hala 3000 dolarda ısrarcı

Bitcoin yükseldi fakat uzmanlar hala 3000 dolarda ısrarcı

Bitcoin yükseldi fakat uzmanlar hala 3000 dolarda ısrarcı

0
“sportsbet”

Bitcoin yükseldi ama uzmanlar hala Bitcoin’in 3000 doları görmeden daha fazla yükselemeyeceğini iddia ediyor. Uzmanların Bitcoin öngörüsü nasıl? Uzmanlara göre Bitcoin için bir sonraki durak kaç dolar?

Bitcoin yükseldi ama 3000 doları görmeden rahat yok!

Kripto yatırımcıları dün şaşırtıcı bir manzarayla uyandı. Bitcoin % 8 artışla 3.700 $’a kadar yükseldi. Bitcoin yükseldi ve Altcoinler de bu yükselişe eşlik etti. Özellikle Litecoin (LTC) % 30 civarında yükselerek 44 dolar civarında işlem gördü. (bknz: Bitcoin rallisi başladı! Piyasa 121 milyar dolara ulaştı!)

Satın alma baskısı ile hızlandırılan bu hamle, tüm kripto para piyasasının toplam değerini 110 milyar dolardan 124 milyar doların üzerine çıkardı.

Ancak bugün piyasalara yeniden durgunluk hakim. Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti, dünkü yükselişin etkisi ile % 52,6’dan % 53,0’a yükseldi. İşlem hacmi ise Cuma gününden bu yana % 25 azaldı.

Yazının yayınlandığı saat  itibariyle Bitcoin,% 0.25 düşüşle 3.653 $ ‘dan işlem görüyor.

Uzmanlardan Bitcoin tahminleri: 3000 dolara dikkat!

Dünkü mini rallide Bitcoin yükseldi fakat bu yükseliş uzun soluklu olmadı. Twitter’daki analistler ise genel olarak yükselişlerin devam edeceğini tahmin ettiler. (bknz: 2 uzman Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını iddia ediyor)

Dün, ünlü trader Benjamin Blunts, Twitter’da açıkladığı teknik analiz göstergeleri doğrultusunda Cuma günkü yükselişin ardından, düşüş eğiliminin kırıldığını ve yükselişin muhtemelen devam edeceğini belirtti. (bknz:Bitcoin karşıtı JPMorgan bu kez olumlu konuştu: BTC büyük sıçrama yapabilir)

DonAlt, Benjamin’in bu pozitif değerlendirmelerinin üzerine bir yorum yaptı. Analist, bu yükseliş Bitcoin’i son bir ayın en yüksek seviyesine çıkarsa da, BTC’nin 4.000 $ ‘a yükselmesinin mümkün görünmediğini belirtti.

Daha uzun vadeli bir bakış açısı ortaya koyan,  Galaxy dijital yatırım şirketi BTC’nin uzun vadeli performansını açıklayan iyimser bir grafik yayınladı.

Grafiğe göre BTC 4.000 $ ‘ın üstüne çıkacağını, hatta yıl sonuna kadar 5.000 $ ve ardından 6.000 $ ‘a yükselecek. Fakat bu yükselişten önce BTC’nin yılın en düşük seviyesi olarak 3.150 $’a düşeceğini belirtildi.

MarketWatch’e konuşan Think Markets UK’in baş piyasa analisti Naeem Aslam, Bitcoin’in 3.700 dolar’a kadar yükselten bu ani hareketin, BTC’yi menzilin dışına çıkarmaya yetmediğini söyledi.

Bu nedenle, 3.150 dolar test edilmeden ve ardından 4,200 dolar direnci kırılmadan değişen bir şey olmayacağını ifade etti.Ayrıca Aslam, 3.000 $ seviyesinin kritik olduğuna dikkat çekti ve Bitcoin’in bu seviyenin altına düşmesi halinde piyasada kan banyosu gerçekleşeceğini belirtti.

Aslam, bu düşüncesinde yalnız değil. Tel Aviv merkezli fintech şirketi eToro’da kripto araştırmacısı olan Mati Greenspan da BTC’nin tekrar yükselmeden önce 3.000 $ ‘ı test edeceğini iddia ediyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Ripple önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı

Binance CEO’sundan Bitcoin ETF hakkında çarpıcı açıklama

Ripple ortağı Ramessa’dan XRP hakkında çatlak ses

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

cryptopazar_koinmedya
0
0
0