Home Bitcoin Bitcoin boğalarının zaferini ilan etmek için henüz erken

Bitcoin boğalarının zaferini ilan etmek için henüz erken

Bitcoin boğalarının zaferini ilan etmek için henüz erken

0
“sportsbet”
Litecoin’deki güzel gelişme tüm piyasada kıpırdamaya sebep oldu. Ancak Bitcoin boğalarının zaferini kutlamak için erken. Bu olay şunu gösterdi ki piyasa artık olumlu gelişmelere tepki vermeye hazır.

Bitcoin boğalarının zaferini kutlamak için erken

Son iki gündür kripto para piyasalarında Litecoin meltemi esiyor. Litecoin, ayın 8’inde 33 dolardan işlem görürken yazının kaleme alındığı saatlerde 44 dolardan işlem görüyor. Kripto dünyasının dördüncü güçlü aktöründeki bu güzel gelişme tüm piyasada kıpırdamaya sebep oldu. Bu olay şunu gösterdi ki piyasa artık olumlu gelişmelere tepki vermeye hazır.

Ancak kripto piyasalarına bahar geldi ve yazlıkları çıkaralım demek için erken. Meltem tekrardan lodosa çevirebilir. Kimi yorumculara göre baharın gelmesi için tek çiçeğin açması yeterli değil. Bunun için Bitcoin’in 4,200 doların üstüne çıkması gerekiyor. Ve bu seviyede biraz kalması gerekiyor. Aşağıdaki haberimiz ilginizi çekebilir:

Fundstrat: Bitcoin beklentinizi 3,100 dolara göre ayarlayın

Bitcoin RSI göstergesi tarihi aşırı satım bölgesinde

Bitcoin fiyatlarının 21 günlük hareketli ortalama değerine yaklaşması piyasada boğa koşusu başladı mı sorusunu akıllara getiriyor. Bu karar için henüz erken fiyatların 3,680 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşılaştığını görüyoruz.

Cryptodaily’den Fakhan’ın paylaştığı bir grafikte ise Bitcoin fiyatlarının simetrik üçgenin üstündeki direnç seviyesini kırılamadığını görüyoruz. Piyasadaki düşüş trendinin gittiği söylemek işte bu nedenle henüz erken. Bu grafik bize bir bakış açısı verse de farklı şekillerde yorumu açıktır.

Fakhan, analizinde bize Adem ve Havva modelinden de bahsediyor. Aşağıdaki grafikte ise Adem ve Havva modeli verilmektedir.  Bu model, yukarıdaki simetrik üçgen modelinin yukarı doğru kırılma olasılığının aşağıya doğru kırılma olasılığından daha güçlü olduğunu belirtiyor.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0