Home Altcoin Tron’dan müthiş başarı Ethereum ve EOS’u geride bıraktı!

Tron’dan müthiş başarı Ethereum ve EOS’u geride bıraktı!

Tron’dan müthiş başarı Ethereum ve EOS’u geride bıraktı!

0
“sportsbet”
Tron’dan müthiş başarı. Tron, daha yeni girdiği Dapps endüstrisinde ilk üç sırayı elde etti.  Dapps’ler blockchain tabanlı merkeziyetsiz mobil ve bilgisayar uygulamalarıdır. Oyun, iddia, yatırım araçları ve eğlence gibi birçok alanda dapps’ler mevcuttur.

Tron’dan müthiş başarı

Dapps (merkeziyetsiz ve blockchain tabanlı uygulamalar)’ler kripto para projelerine önemli bir açılım sunuyor. Bu sektördeki yüksek kârlılık kripto para projelerinin ilgisini çekmiş görünüyor. Bu sektördeki liderlik 1000’in üzerindeki uygulama sayısı ile Ethereum’a ait. Ancak Ethereum bu sektördeki güncelliğini ve popülerliğini günden güne kaybediyor.

Dapps’lerdeki potansiyelin farkına varan diğer kripto para ise Ripple. Ripple’ın CEO’su bu endüstriye gireceğini duyurmuştu. Aşağıdaki haberimiz ilginizi çekebilir:

Brad Garlinghouse’dan sürpriz: Ripple tabanlı oyunlar geliyor

Tron, dapps endüstrisine Ethereum ve EOS’dan çok sonra girdi. Çok fazla değil, daha geçtiğimiz Ocak ayı başından Tron CEO’su Justin Sun, EOS’u kısa sürede geçebileceklerini duyurmuştu. Konu ile alakalı koinmedya haberine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Justin Sun: Tron 1 ayda EOS’u geçecek

Şu an Dapps Radar verilerine göre en çok kullanılan dapps uygulamaları arasında ilk 7’de Ethereum’dan hiçbir uygulama bulunmuyor. En çok kullanılan ilk üç uygulama ise Tron’a ait. Sonraki popüler uygulamalar ise EOS’un uygulamalarıdır. Aşağıdaki listeden uygulamalarının kullanım oranları ve sıralaması takip edilebilir.

IAmDecentralized.org’un kurucusu Dan Lederman, Tron’un bu başarısını şöyle özetliyor:

“Tron’dan güzel haberler gelmeye devam ediyor. 4 ay içerisinde Tron Dapp dünyasına hakim olmayı başardı.”

İlk üçteki Tron uygulamaları ise şu şekilde: Epic Dragon, Play GOC ve Crazy Dogs Live.

Epic Dragon en popüler blockchain tabanlı bir uygulamadır. Dapps’ler arasında birinci sıradadır. Diğer iki uygulama ise iddia ve casino temelli uygulamalardır.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0