Home Bitcoin Bitcoin Haber Sıcak haber: Dev Bitcoin borsası Bitfinex “servis kesintisi” yaşıyor

Sıcak haber: Dev Bitcoin borsası Bitfinex “servis kesintisi” yaşıyor

Sıcak haber: Dev Bitcoin borsası Bitfinex “servis kesintisi” yaşıyor

0
“sportsbet”

Bir saat önce Hong Kong merkezli dev Bitcoin borsası Bitfinex, Twitter’da platformunun “bazı kullanıcılar tarafından tamamen erişilebilir olmadığını” açıkladı. Ancak, dakikalar sonra, kripto girişimci dakikalar sonra düzeltme yaparak “Bitfinex’in tüm kullanıcılar için çevrimdışı olduğunu” söyledi.

Dev Bitcoin borsası Bitfinex  hizmet kesintisi

Bu haber muhtemelen bazı yatırımcıların endişelenmesine neden oldu. Özellikle, platformda büyük miktarda kripto para varlığına sahip olan Bitfinex, “fonların güvenli olduğunu” belirtti. Bitfinex’in durum sayfasında, şirketin web sunucusu, ticaret motoru, backend çalışanlar ve WebSockets hepsi “ bakım altında. ”Bu uyarı, aynı sayfanın yukarıda bahsedilen yüzlerin kısmi kesinti ”durumunda olduğunu iddia etmesinden birkaç dakika sonra ortaya çıktı

Bitfinex kısa sürede işleme devam edecek?

Bu durum  Bitfinex’in, ismini yayınlamadaığı bir çalışanı tarafından Twitter’da paylaşıldı.Mesaj,  Bitfinex’in platformun tam olarak çalışması için elinden geleni yapacağını ve sorunu en kısa zamanda çözeceğini bildiriyor.

Bu yeterince zararsız gibi görünse de, çoğu kişi borsa yeniden açıldığında, piyasanın başka bir volatilite patlaması görebileceğini düşünüyor – BTC‘nin Cuma günü ayılar zincirine verdiği ani % 8’lik kazancın ardından. Twitter ve Reddit’de kullanıcılar konuyla ilgili spekülasyonlar yaptı.

Önde gelen bir kripto yorumcusu olan Vanessa B, Bitfinex’in geçici olarak kapatılması nedeniyle “boğa koşusu” olabileceği konusunda şaka yaptı. Endüstri etkileyicisinin, Bitfinex ve BitMEX gibi marj destekli platformların şu anda olmasa bile aylardır kripto para birimlerinin değerinii yapay olarak bastırdığı (komplo) teorisine gönderme yapması muhtemeldir. Ama bu, elbette, sadece bir dedikodu.

Bakınız: Bitcoin borsası Bitfinex’in akıbeti Mt. Gox’a benzeyebilir!

Daha mantıklı bir bakış açısına göre, bazıları ani bir Bitfinex bakım seansının arkasındaki güçlü hareketin, kartların dışında kalmayacağını savunuyor. Bir Redditor, daha geniş bir BTC piyasası hareket etse bile, kullanıcılar “hizmet kesintileri” sırasındaki durma (stop loss) kayıplarını değiştiremedikleri için, Bitfinex sipariş kitaplarına döndüğünde bir felaket olabilir dedi.

Redditör şöyle söyledi:

Kapatma, açık- kısa (open short) ve otomatik stop loss’u olmayan yatırımcıları tahrip edebilir. Bu, ticaret motoru hala çalışıyorsa. Umarız pazar şimdi ve o zaman arasında çok fazla hareket eder.

Ancak şimdilik bekleyip göreceğiz.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0