Home Altcoin Ripple önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı

Ripple önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı

Ripple önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı

0
“sportsbet”

Ripple önemli bir aşama daha kaydetti. En son Ripple ve XRP istatistiklerine göre, XRP (Ledger) defterinde muazzam sayıda hesap mevcut. Bu sayı ne kadar? Ripple ve XRP için ne anlama geliyor?

1.5 milyondan fazla hesap ile Ripple önemli bir kilo metre taşını daha geride bıraktı

Ripple ve XRP istatistiklerine göre, şu sıralar XRP defterindeki hesapların sayısı 1.5 milyonu geçti. Haziran 2018’de, Ripple’in 1.3 milyon civarında hesabı olduğunu dikkate alırsak, Ripple önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı diyebiliriz. 

Sayısı 1.5 milyonu aşan bu hesaplar arasında kripto borsalarındaki sıcak cüzdanlarda da yer alıyor. UToday tarafından yayınlanan son raporlara göre XRP’lerin % 78,67′si ilk 100 hesapta bulunurken, yalnızca sekiz hesapta 8 milyardan fazla XRP bulunuyor.

Ripple, 100 milyar olan toplam XRP miktarının 60 milyarını elinde bulunduruyor ve bu durum XRP’ye yeterince merkezsiz olmadığı yönünde eleştiriler yöneltilmesine sebep oluyor.

Ancak, Ripple’in yeni baş piyasa stratejisti Cory Johnson, bu suçlamaları bir çok kez reddetti. Ripple’in kesinlikle merkezi olmadığını ve XRP’nin şirket olmadan da güçlü bir şekilde ayakta durabileceğini açıkladı.

(bknz:Ripple XRP’yi müzik sektörüne taşıdı)

XRP fiyatının 2019’un sonunda yükselmesi bekleniyor

XRP fiyatının 2019’un sonunda artması bekleniyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun geçtiğimiz günlerde Ripple ile birlikte ortak çalışmalar yürüteceklerini açıklaması bu yöndeki beklentileri daha da artırdı. 

Binance CEO’su Zhao, XRP destekli xRapid çözümünü güçlendirmek için Ripple ile ortaklık kuracaklarını açıkladı. Bu büyük ortaklığın ayrıntılarını ve adımlarını henüz görüşmeye başlamadıklarını söyleyen CZ şimdilik, Binance, Binance Chain ve yakında başlatılacak olan merkezsiz borsa BinanceDEX’e odaklandıklarını belirtti. 

“Şu anda daha çok özellik geliştirmeye yoğunlaşıyoruz, bu nedenle birkaç farklı ortakla çalışıyoruz. XRapid ile şu an herhangi bir çalışmamız söz konusu değil, ancak gelecekte mutlaka Ripple ile ortaklık kuracağız.”

Kaynak

Ayrıca bknz:

2 uzman Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını iddia ediyor

Bitcoin rallisi başladı! Piyasa 121 milyar dolara ulaştı!

BitTorrent (BTT) 11 Şubat tarihli AirDrop’a hazırlanıyor

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0