Home Altcoin Ripple, Ethereum, Litecoin, Tron ve Stellar teknik analizi

Ripple, Ethereum, Litecoin, Tron ve Stellar teknik analizi

Ripple, Ethereum, Litecoin, Tron ve Stellar teknik analizi

0
“sportsbet”

9 şubat 2019 tarihli Ripple, Ethereum, Litecoin, Tron ve Stellar teknik analizimizle karşınızdayız. Her ne kadar Bitcoin şu an piyasayı şaşırtan bir çıkış yakalasa da analistler BTC fiyatının en azından $2,500 ile $2,000 arasını test edeceğini düşünüyor.


Ripple, Ethereum, Litecoin, Tron ve Stellar teknik görünümü

XRP/USD

XRP kritik direnç hattı $0.3 seviyesini aşarak $0.325 seviyesine kadar çıktı. Bu seviyeyi XRP tokeni son iki yada 3. kez ziyaret etti. RSI aşırı satın alım bölgesinden 60 seviyesine düşmüş durumda. Bu bize satın alımların düştüğünü ve piyasada alıcılar ile satıcıların dengelenmekte olduğunu gösteriyor.

MACD göstergesi o seviyesinin oldukça üzerinde. Her ne kadar şu saatler itibariyle trend çizgisiyle kesişmiş olsa da fiyatın ivmeyi sürdürebileceği görüntüsü veriyor. Bu fiyatta tutunamaması durumunda $0.299 seviyesinde güçlü bir destek mevcut. Eğer bu seviye de yetersiz kalırsa bir sonraki destek seviyesi $0.277 seviyesinde. Bu seviye hareketli ortalamanın geçtiği için daha bir önem kazanmakta. Eğer bu seviyeden daha alta yaşanabilecek bir düşüş $0.245 seviyesindeki destek noktasına kadar gidebilir. Bu yüzden $0.299 sseviyesinde stop- loss koyulabilir.

ETH/USD

Ethereum fiyatı 6 şubatta son zamanlardaki dip seviyesini gördü. Boğalar Ethereum fiyatını 20 günlük üstsel hareketli ortalamanın üzerine taşıyabildi. Bu seviye $116.30 seviyesinde yer alıyordu. Bu seviye aşıldı ve haberin hazırlanış saati itibariyle $120.46 seviyesinde işlem görüyor. Fiyatlar 50 günlük hareketli ortalamanın yer aldığı $134.50 seviyesine doğru yol alıyor.

50 günlük hareketli ortalama direncini kırarsa tekrar ETH rallisi görebiliriz. İlk ciddi direnç seviyesi $167.32 yer alıyor. Her ihtimale karşın fiyatlar $116.30 destek noktasını kırarsa $100 seviyesinde stop-loss emri girmeniz isabetli olacaktır.

LTC/USD

Litecoin boğaları son iki gündür destek noktasını oldukça iyi savundu ve fiyatlar bugün daha da artış yaşadı. LTC düşüş trend çizgisini kırdı ve son 24 saatte %31 artış kaydederek ilk 10 kripto arasında değerini arttıran en çok kripto para oldu. LTC $40 seviyesinde yer alan güçlü direnç seviyesini kolaylıkla aştı ve an itibariyle $43 seviyesinde işlem görüyor.

Bir sonraki direnç seviyesi $47.246. KoinMedya olarak $39.9 seviyesinde stopp -loss koymanızı tavsiye ediyoruz. Bu seviyesi kırarsa fiyatlar tekrar $33 seviyesine hızla düşebilir. Bir sonraki güçlü destek noktası $27 seviyesinde yer alıyor.

TRX/USD

Tron, ilk 10 kripto arasında son 24 saatteki artıştan en az faydalanan kriptoların başında geliyor. TRX tokeni simetrik üçgenin içerisinde işlem görüyor. Son iki gündür fiyatın üçgenin destek noktasının altına düşmesi  boğalar tarafından engellendi ancak Ayılar fiyatın üçgeni kırıp yeni bir trend oluşturmasına müsade etmedi.

TRX tokeni son 24 saat içerisinde %5 yükseliş kaydererek an itibariyle $0.0271 seviyesinde işlem görüyor. Tron’un yükselişini sürdürebilmesi için öncelikle $0.0281 seviyesinde yer alan direnç ebgelini geçmesi gerekiyor. Bu yaşandığı takdirde bir sonraki güçlü direnç seviyeleri sırasıyla $0.0357 ve $0.0380 yer alıyor.

Eğer fiyatlar bu seviyelerde tutunamaz ve 50 günlük hareketli ortalamayı kırarsa sırasıyla $0.0211 ve $0.0183 seviyesine kadar gerileyebilir.Bu yüzden takipcilerimizin $0.023 seviyesinde stopp-loss koymaları mantıklı olacaktır.

XLM/USD

Stellar için işlerin iyi gittiğini söyleyemiyoruz. XLM tokeni uzun zamandır düşüş eğilimi içerisinde. Son 24 saatte her ne kadar %10 değerini arttırıp an itibariyle $0.080 seviyesine çıksa da, henüz 50 günlük basit hareketli ortalamanın geçtiği $0.092 seviyesini aşabilmiş değil. .

RSI indikatörü satıcıların ile alıcıların birbiriyle aynı olduğunu gösteriyor. MACD indikatörü ise 0 seviyesine doğru hızla ilerliyor. Eğer Bitcoin’den destek gelip fiyatlar tekrar artmazsa XLM tokeni kazanımlarını kaybedecek önce $0.073 destek seviyesine, bu seviyede yetersiz kalırsa $0.057 seviyesine kadar düşmesi ihtimal dahilindedir.

Ancak, XLM boğaları 50 günlük hareketli ortalamayı aşmayı başarırsa, $0.1342 seviyesine kadar boğa koşusu görebiliriz.

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi taşımamaktadır. 9 Şubat Cumartesi sabahı itibariyle Ripple, Ethereum, Litecoin, Tron ve Stellar teknik görünümlerini paylaştık. Ümit ediyoruz kripto paralar tarihi çöküntüsüne son versin ve tekrar güneşli günlere yelken açsın..

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0