Home Altcoin Altcoin Haber Ripple, Bitcoin kadar büyük olabilir mi?

Ripple, Bitcoin kadar büyük olabilir mi?

Ripple, Bitcoin kadar büyük olabilir mi?

0
“sportsbet”

Kripto para dünyasında Ripple, Bitcoin kadar büyüyebilecek sonraki kripto para olarak lanse ediliyor. XRP tokeninin fiyatı hiçbir şekilde Bitcoin’e yakın olmasa da, insanlar, yatırımcılar ve kripto meraklılarının hepsi, Ripple’in kripto’daki bir sonraki büyük şey olduğu konusunda hemfikir.

Ripple, Bitcoin kadar büyüyebilir mi?

Ripple(XRP), Bitcoin ve Ethereum‘un aksine , kripto rakiplerine göre birçok teknik avantaja sahiptir.

Birincisi ve en önemlisi işlem süresidir; Bitcoin ve Ethereum’un bir işlem yapmak için birkaç dakika harcarken, Ripple için  yalnızca saniyeler gerekiyor.

İkinci avantaj ise işlem ücretidir; Bitcoin topluluğu arasında artan bir endişe, işlem ücretidir. Ripple işlem ücreti rakiplerine göre çok cüzi, ihmal edilebilir düzeydedir.

Bakınız: 755 milyon dolar XRP ile gönderim maliyeti ve süresi: sadece 4 saniye ve 1 cent!

Bu yazıda, Ripple’ı Bitcoin’in ötesine taşıyabilecek bazı faktörlere bakacağız. Ayrıca, XRP’nin kripto ekosistemine yönelik geleneksel görüşleri nasıl değiştirdiğini anlamaya çalışacağız.

Bitcoin’i geçmek için Ripple’a yardımcı olabilecek teknik avantajlar

Daha hızlı işlem hızı ve daha düşük işlem ücreti dışında , XRP’nin arkasındaki ana itici güç, geleneksel pazardaki erişimidir.

Dünyanın dört bir yanındaki büyük bankalar, Ripple’ın geleneksel bankacılık sistemlerinde kullanılmasını istiyorlar. Tüketici tarafından kullanılan genel kripto kullanımı ile birleştirdiğinizde, Ripple’in kripto ekosisteminin “havalı çocuğu” olabileceğinin resmini görebilirsiniz.

Bakınız: Ripple (XRP) için büyük fırsat: SBI, SBS Bankasına yatırım yapmak için Rus bankalarıyla anlaştı

Ripple kullanımı oldukça ucuz ve çoğu kripto para biriminden daha hızlı.

XRP’nin ultra düşük ücretleri, mikro düzeydeki işlemlerden daha büyük ve daha önemli para transferlerine kadar değişen işlemler için, çok uygun fiyat sağlıyor.

XRP ayrıca 6 ondalık basamağa kadar bölünebilir durumda. Bu da kullanım açısından diğer paralardan daha çok yönlü olmasını sağlıyor. Sınırlı arz ve bölünebilirlik faktörü, bankacılık sistemleri alanında Ripple’ı diğer kripto paraların çok önüne geçirecektir.

 Ripple ve başlıca ortaklıkları

Öncüleri eleştirdiği için Bitcoin topluluğunda kötü bir şöhrete sahip olan JP Morgan, Ripple ile ortaklık kurmuştu. Bu, normal standartlara göre bile büyük bir başarıdır. İnançlı bir ortağının olmaması, para biriminin, platformda en güçlü eleştirmenleri bile çekebilen özel bir şeyinin olduğu anlamına geliyor.

Ripple etrafındaki sesleri anlamanızı sağlamak için, altcoin 2017’de % 35.000 arttı. Bu, XRP’nin fiat’a bile karşı koymaya hazır olmadığı bir dönemdi. Son zamanlarda Ripple, Avrupa kripto borsası BitPanda’ya eklendi ve Avrupa’daki herkes Fiat’a karşı Ripple’ı satın alabilir.

Altcoin yeterince ses çıkardı ve arkasındaki adanmış topluluğun yardımı ile desteklendi. Fiyatlar önündekine yaklaşmasa bile, benimsenme ve kullanım açısından öncülüğü elde ederek Bitcoin’i geçecek.

Bakınız: Binance işbirliği Ripple fiyatlarını uçurması bekleniyor

Son olarak

  • Kurumsal yatırımcıların ilgisine ve dünyadaki büyük bankaların benimsemesine bakıldığında, Ripple’ın Bitcoin mirasını geçme şansı, kripto alanındaki diğer herhangi bir altcoin’den kesinlikle daha yüksektir.
  • Ripple, Bitcoin  kadar değerli olmasa da, bankaların ve diğer büyük kurumsal oyuncuların çıkarlarına bakıldığında, şansının herkesten daha yüksek olduğu görülüyor.

Kaynak

İlgili yazılar

Bitcoin bu hafta sonu 4000 doları görebilir mi?

Sahte Bakkt borsasıyla Bitcoin dolandırmaya kalkıştılar!

Litecoin’deki yüzde 30 dalgalanma piyasaya 10 milyar Dolar kazandırdı

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0