Home Kriptopara Haber Borsa Haber New York Borsası: Bakkt, Bitcoin için tasarladığımız en değerli projemiz

New York Borsası: Bakkt, Bitcoin için tasarladığımız en değerli projemiz

New York Borsası: Bakkt, Bitcoin için tasarladığımız en değerli projemiz

0
“sportsbet”

‘Bakkt, Bitcoin için tasarladığımız en değerli projemiz’, bu ifadeler New York Borsası başkanı Jeff Sprecher’a ait. 


Bakkt, Bitcoin için otaya çıkan bir proje

Bir kaç kez borsanın açılması ertelense de, Sprecher ICE borsasının onu finanse etmesine değeceğini düşünüyor. Sprecher, 8 Şubatta gerçekleşen toplantıda ICE’ın önümüzdeki 4 çeyrekte beklentilerini açıklarken Bakkt borsasına değindi.

Bakınız: Bakkt Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin detaylarını açıkladı

“Bakkt, Bitcoin için tasarladığımız en değerli projemiz, bu ICE borsasını geleneksel ticaret alanın dışarısına taşıyacak. Bakkt borsasının kendine ait ofisleri, yönetim kadrosu var. Tüm bu ekip Borsanın alt yapısını oluşturmakla meşgul.”

Bakınız: Bitcoin vadeli borsası Bakkt büyük güne hazırlık yapıyor

New York Borsası, Microsoft, Starbucks ve BCG ile birlikte  Bakkt borsasını finans edecek. Bakkt borsasının CEO’su, Sprecher’in eşi Kelly Loeffler olacak. Buradan, Sprecher’in Bakkt borsasının başarısıyla yakından ilgileneceğini sonucuna ulaşabiliriz.

Bakınız:Trump’ın hükümeti kapatması Bakkt takvimini de vurdu

Kurumsal yatırımcılar için Bitcoin vadeli işlemlerini hızlandıracak olan Bakkt borsasının Ocak ayında faliyete geçmesi bekleniyordu. Ancak Amerikan hükümetinin kapanması borsanın lansman tarihini de geciktirdi.

Bakkt borsası, Bitcoin için muhafaza hizmetinin yanısıra yatırımcılar için dolandırıcılık ve piyasa manipulasyonundan arındırılmış şekilde kripto para ticareti yapma olanağı sağlayacak.

Jeff Sprecher, ICE borsasının Bakkt’ın en büyük yatırımcısı olduğunu söyledi. Aynı zamanda ileri dönemler için Bakkt’ı finans etmeye devam edeceklerini belirtti.

ICE konferansında, Scott Hill- ICE borsasının finans bölümü başkanı- Bakkt borsasının kurulumu için şu ana dek 20 milyon dolar harcadıklarını duyurdu.

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0