Home Kriptopara Haber Borsa Haber Merkezsiz Bitcoin Borsası Binance Chain listeleme tarifesini açıkladı

Merkezsiz Bitcoin Borsası Binance Chain listeleme tarifesini açıkladı

Merkezsiz Bitcoin Borsası Binance Chain listeleme tarifesini açıkladı

0
“sportsbet”

Merkezsiz Bitcoin borsası Binance Chain yeni coin listeleme tarifesi açıklandı. Kripto para dünyasının en etkin isimleri arasında gösterilen Changpeng Zhao merkezsiz borsa (DEX) olarak görev yapacak Binance Chain’de yeni kripto paraların 100 bin dolar karşılığında listeleneceğini duyurdu.


Merkezsiz Bitcoin Borsası Binance Chain Fiyat Tarifesi: 100.000 Dolar

45 dakikalık tüm sorular serbest (45 minutes ask me anything) etkinliğine katılan Binance kurucusu CZ kripto para severlerden gelen soruları yanıtladı. Firmanın yeni DEX iştiraki olan Binance Chain firması hakkında yeni açıklamlar yaptı.

CZ Binance Chain’de yeni kripto para eklenme fiyatını 100.000 dolar olarak açıkladı. Listelenme ücretini bu kadar yüksek tutma gerekçesi olarak da spam ya da dolandırıcı projeleri caydırmak olarak açıkladı. Bu fiyatın zaman içinde yeniden değerlendirilebileceğini de sözlerine ekledi.

CZ daha önce yaptığı açıklamalarda shitcoin olarak tanımlanan düşük kaliteli projeleri listelemediklerini duyurmuştu. Binance borsasında sınırlı sayıda kripto para listeleme politikalarına karşın DEX yani merkezsiz borsacılık platformlarında “milyonlarca coini” listelemeyi arzuladıklarını beyan etti.

İlgili: CZ: Binance Ripple ile ortak iş yapabilir

Merkezsiz Borsa Düğümleri

Zhao ilk başlarda Binance Chain’de onaylı düğüm sayısının sınırlı olacağını söyledi. Örneğin testnet 11 onaylayıcı düğüm tarafından yönetilecek. Merkezsiz borsa ağı zamanla genişledikçe işlemleri daha hızlı yürüten güvenli adaylar arasından seçim yaparak düğüm sayılarını artıracaklarını belirtti.

Buna rağmen Binance borsasının başlangıçta Binance Chain üzerinde büyük bir etkisi olacağını itiraf etti. Yani merkeziyetsizlik konsepti üzerine inşa edilecek bu yeni borsa başlangıçta muadillerine göre son derece merkezi bir yapı arz edecek. Merkeziyetsizlik seviyesini zaman içerisinde yükseltmeyi hedefliyorlar.

CZ geçen sene konu hakkında yaptığı açıklamalarda mutlak merkezsizliğin imkansız olduğunu düşündüğünü söylemişti. Bunun yanında merkeziyetsizliğin otomatik olarak güvenliği beraberinde getirdiği algısının da doğru olmadığını beyan etmişti.

Ülkemizde de IDEX gibi merkezsiz kripto borsalarının kullanıldığını görüyoruz. Genelde pek bilinmeyen kripto paraların listelendiği bu tip borsalar düşük işlem hacmi ile göze çarpıyor. Binance Chain zaten küçük olan DEX pastasında önemli bir yer işgal edebilir.

Changpen Zhao’nun 45 dakikalık soru-cevap yayını dökümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Binance hakkında daha fazlası için Tıklayın

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0