Home Altcoin 2 uzman Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını iddia ediyor

2 uzman Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını iddia ediyor

2 uzman Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını iddia ediyor

0
“sportsbet”

Litecoin fiyatının 50 dolara çıkması mümkün mü? Şu anda % 20 civarında bir artış ile 44,80 dolardan işlem gören LTC, piyasada dünden beri en çok değer kazanan kripto para oldu. 2 analist LTC’deki yükselişin devam edeceğini ve kritik direnç seviyesini kıracağını iddia ediyor.

Neden Analistler Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını düşünüyor?

Litecoin yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Litecoin sabah saatlerinde % 30 civarında yükseliş kaydetti ve son 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. (yazının yayınlandığı sırada yükseliş % 19,59) (bknz: Litecoin’de % 13’lük artış! Litecoin (LTC) neden yükseliyor?)

Ancak, sadece yükseliş Litecoin’de değil, Bitcoin, Ethereum ve piyasadaki tüm paralar da önemli oranda artış gösterdi. (bknz: Bitcoin rallisi başladı! Piyasa 121 milyar dolara ulaştı!)

Bazı kripto para analistleri, Litecoin fiyatının 50 dolara yükselme potansiyeli olduğunu düşünüyor. Bu tahminlerini de, Litecoin’in temellerinin güçlü olduğu gerçeğine dayandırıyorlar. Bu tahminlerin sahibi kripto para sektörünün en ünlü traderları arasında sayılan Moonoverlord ve CryptoDonAlt’tır.

CryptoDonAlt 3 Şubat’ta takipçilerine, LTC’nin kırması gereken bir direnç seviyesi daha kaldığını ve bu seviye kırıldığında gidişatın netlik kazanacağını söyledi. Grafiklerin de bu yönde bir yükselişe işaret ettiğini iddia etti.

Moonoverlord ise 3 Şubat’ta LTC’de artış beklediğini ve Litecoin fiyatının 50 dolara çıkacağını iddia etmişti.

3 Şubat’ta Litecoin % 4,89 oranında düşüş sergilerken, Monoverlord’un, Litecoin’de bir boğa koşusunun gerçekleşeceğini öngörmesi dikkat çekti.

CryptoDonAlt ise 31 Ocak’ta, Litecoin’in CoinMarketCap sıralamasında 2. sıraya yükselebileceğini öngördü. LTC, piyasa kapitilizasyonu bakımından en son yükselişle birlikte 4. sıraya yükseldi. DonAlt’ın iddia ettiği gibi 2. sıraya yükselmesi şu an için pek mümkün görünmüyor, zira 3. sıradaki ETH ile LTC’nin arasında şu anda 10 milyar dolar civarında bir fark bulunuyor.

Peki Litecoin’in fiyat neden diğer kriptolardan fazla arttı?

LTC fiyatı yaşanan son gelişmelerin ardından artış gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Litecoin kurucusu Charlie Lee’nin Beam ile Litecoin’in Mimblewimble (MW) protokolünü uygulama konusunda birlikte hareket edeceklerini açıklaması üzerine hareketlilik görüldü. Litecoin’in bu protokolü uygulaması halinde daha güvenli ve daha gizli olması bekleniyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Binance CEO’sundan Bitcoin ETF hakkında çarpıcı açıklama

Bitcoin karşıtı JPMorgan bu kez olumlu konuştu: BTC büyük sıçrama yapabilir

BitTorrent (BTT) 11 Şubat tarihli AirDrop’a hazırlanıyor

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0