Home Altcoin Litecoin fiyat tahmini – LTC zirveyi zorluyor!
koinmedya_brave

Litecoin fiyat tahmini – LTC zirveyi zorluyor!

Litecoin fiyat tahmini – LTC zirveyi zorluyor!
0
fairspin_banner

9 şubat Litecoin fiyat tahmini ve analizini sizin için hazırladık. Litecoin’i farklı açılardan değerlendirdik ve fiyatın ne tarafa gideceği konusunda teknik analizlerden faydalandık


Litecoin fiyat tahmini – LTC nereye gidiyor?

Uzun dönem Litecoin fiyat tahmini

Litecoin fiyat tahmini Litecoin fiyat tahmini - LTC zirveyi zorluyor!

Litecoin’in haftalık grafiğine bakınca fiyatın şu anda haftalık mum şemasında bir boğa koşusu görüntüsü verdiği apaçık belli oluyor. Fiyat yazının hazırlandığı sırada 44.61 dolar ve neredeyse 50 dolar direnç noktasına ulaşıp geri geldiği bir nokta. Fiyat hareketli ortalamalarda bir direnç ile karşı karşıya  en çok göze çarpan ise 200 dönem hareketli ortalamanın (beyaz) ve ticari işlemlerin diğer hareketli ortalamaların altında olması.

Uzun dönemlik boğa döngüsünün ardından güçlü bir şekilde MACD yukarı doğru hareket ediyor ve büyük ihtimalle bir yıldan fazla bir süredir ilk kez olumlu bir hava veriyor. RSI ise 47 de ve çok güçlü bir yukarı yönlü hareket var.

Eğer haftalık mum 200 hareketli ortalamanın altında ya da üstünde kapanırsa dikkat etmekte yarar var.

Orta dönem Litecoin fiyat tahmini

Litecoin fiyat tahmini Litecoin fiyat tahmini - LTC zirveyi zorluyor!

3 günlük grafikte görünen tablo fiyatın Ichimoku bulutunun kenarında bir dirençle karşılaşması, bu görüntü 50 dolarlık direnç alanı ile uyumlu. Fiyat 50 nin ve 200 dönem hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Ancak MACD çok güçlü bir şekilde yukarı yönlü hareket ediyor ve pozitif bir görüntü veriyor.

Litecoin fiyat tahmini Litecoin fiyat tahmini - LTC zirveyi zorluyor!

Günlük grafiğe bakınca fiyatın 200 dönemlik hareketli ortalamaya geldikten sonra tersine döndüğünü görüyoruz, süreçde uzun bir fitil oluşturuyor, bunun anlamı hala satış gücünün olduğu.

Ancak Ichimoku bulutu 6 aydır ilk defa pozitif bir görüntüde ve fiyat 7,21 ve 50 dönemlik hareketli ortalanın üstünde.

En yakın destek noktasını ise önceki direnç noktası olan 40 dolarlık seviye oluşturuyor.

Kısa dönem Litecoin fiyat tahmini

2 saatlik tablonun gösterdiği kısa dönem zayıf bir görüntü oluşturuyor. Yukarı doğru kalın bir fitili olan boğa mumundan sonra, fiyat RSI’da çok dikkat çekici bir ayı döngüsü yaşadı ve MACD ise bir ayı geçiti yapmaya çok yakın durumda.

Litecoin fiyat tahmini Litecoin fiyat tahmini - LTC zirveyi zorluyor!

Uzun dönemde Litecoin ile ilgili çok olumlu beklentilerimiz var, ancak yukarı doğru hareketin gücü zayıflamış görünüyor ve gelecek hafta fiyat 41 dolar destek noktasına geri çekilecek gibi.

Sonuçlar

  • Haftalık mum boğa görüntüsünde
  • Fiyatlar uzun dönem hareketli ortalamalardan direnç görüyor
  • Kısa dönemde ayı döngüsü var

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X