Home Kriptopara Haber Twitter, Telegram, Baidu, Facebook ve Google Bitcoin fiyatında görülmemiş artışa sebep olabilir

Twitter, Telegram, Baidu, Facebook ve Google Bitcoin fiyatında görülmemiş artışa sebep olabilir

Twitter, Telegram, Baidu, Facebook ve Google Bitcoin fiyatında görülmemiş artışa sebep olabilir

0
“sportsbet”

Facebook ve Google Bitcoin fiyatlarında patlamaya sebep olabilir mi? Peki ya diğer finans devleri kripto para dünyasına nasıl bakıyor?


 

Dünya’nın en büyük teknoloji firmaları kripto para ve blockchain alanına girmek için fırsat kolluyor. Gelin bu firmaların kripto para sektörüne giriş yaptığında neler olabileceğine bakalım.

Twitter

Twitter CEO’su Jack Dorsey bu hafta Bitcoin hakkındaki görüşleri ile gündem oldu. Bitcoin’i geleceğin parası olarak tanımlayan Dorsey bir anda kripto para topluluğunun gözdesi oluverdi. İşin ilginç yani Dorsey’deki Bitcoin sevgisi platonik de değildi. Kendisi bizzat Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtti. Hatta altcoinlerden hiçbirine sahip olmadığını, elinde yalnızca BTC olduğunu söyledi.

Dorsey’in finans firması Square kurulduğu günden bu yana 29 milyar dolarlık dijital ödemeye aracılık etmiş durumda. 3 Şubat günü Dorsey Cash app adıyla da bilinen Square Cash uygulamasını yayınladı. Bu uygulama insanların Bitcoin üzerinden birbirlerine para gönderebilmesine ve ödeme yapabilmesine olanak sağlıyor.

İlgili: Jack Dorsey’den Bitcoin yorumu

Uygulama yayınlandıktan sonra Apple App Store mağazasında en popüler ikinci uygulama haline geldi. Dorsey’in Bitcoin’e amatör bir ilgi ile bağlı olmayıp sektörde yenilik getiren bir aktöre dönüşmesi şüphesiz kripto para severler için güzel bir gelişme. Bu tarz farkındalık yaratıcı projelerle toplumdaki bilinç seviye düzeyi artırılabilir.

Facebook

Facebook geçenlerde ChainSpace adındaki bir blockchain firmasını bünyesine kattı. Facebook bir süredir dağıtık defter teknolojisi ile ilgileniyor ve bu altyapının Facebook’un geleceği için ne gibi potansiyeller barındırdığının farkında. Mahremiyet, güvenlik ve para aktarımı konularında geleneksel alışılmış yöntemlerin dışına çıkmaya çalışan Facebook’un gidebileceği tek adres var o da blockchain.

İlgili: Facebook kripto para çıkarma yolunda ilk satın alımını gerçekleştirdi

Şu an Facebook’ta blockchain konusunda çalışan 60 kişinin varlığı biliniyor. Facebook’un sahibi olduğu whatsapp uygulamasının bir kripto para çıkaracağı da gelen söylentiler arasında. İnsanların whatsapp coin üzerinden para transferi yapabileceği bir sistemin denemeleri Hindistan özelinde başlamak üzere. Eğer denemeler başarılı gerçekleşirse ilerleyen dönemlerde diğer ülkelere de uygulanacak.

ChainSpace’in satın alınması Facebook’un ileride neler tasarlaığının yalnızca bir işareti. Sahip olduğu üye ağı açısından milyarlarca insana anında ulaşabilen Facebook’un kripto para sektöründe yaratabileceği farkındalığı düşünebiliyor musunuz? Facebook’un Dünya üzerinde herhangi bir devletin yasa belirleyicilerinden çok daha fazla etkisi olacağı açık.

İlgili: Facebook’un kripto para projesine ne oldu?

Google

Google da 2019 yılına hızlı girenlerden. Geçenlerde yayınladıkları bir bildiri ile en büyük 8 blockchain ağında arama yapmaya izin veren yeni eklentilerini tanıttılar.

İlgili: Google Ethereum Classic ile neden ilgileniyor?

Big Data yani büyük verilerin anlamlı çıktılara dönüştürülmesi altyapısı sayesinde blockchaini ve getirdiği yenilikleri anlamay çalışan Google sektörde kapı aralayacak yeniliklere imza atabilir. Akıllı yazılımlar ve yapar zeka konusunda ileri derecede uzmanlaşmış olan Google yazılımcıları blockchain teknolojisi üzerinde araştırma yapmaya başladı. Bu şüphesiz sektörün geleceği için umut verici. Özellikle Facebook ve Google Bitcoin kullanımı ve fiyatı üzerinde çok büyük etki yapabilecek potansiyele sahip iki firma olarak karşımıza çıkıyor.

Telegram

Telegram sonunda kendi tokenini çıkarıyor. Son yaptıkları duyuru ile sürecin %90’ının tamamlandığını duyurmuşlardı. Uygulamaya gömülü olarak gelecek kripto paranın kullanım alanı ve sektöre getireceği dinamizm dört gözle bekleniyor.

İlgili: Kripto para piyasasına taze kan – Telegram token Mart ayında geliyor

Baidu

Çinli internet devi Baidu yakın gelecekte ZuperChain projelerini açıklayacak. İşin ilginci Çin hükümeti blockchaini ve getirilerini hiç sevmemesine rağmen Çinli firmalar bu konuda çığır açıcı işlere imza atıyor. ZuperChain detayları daha tam bilinmese de Dünya’nın en kalabalık ülkesi olan Çin’de kripto paralar konusunda farkındalığı artıracağı da bir gerçek.

Facebook ve Google Bitcoin fiyatı üzerinde büyük etki bırakabilir. Milyarlarca insana ulaşan bu ve bunun gibi firmalar eliyle Dünya kripto para çağına daha hızlı adım atabilir.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0