Home Altcoin Bitcoin rallisi başladı! Piyasa 121 milyar dolara ulaştı!

Bitcoin rallisi başladı! Piyasa 121 milyar dolara ulaştı!

Bitcoin rallisi başladı! Piyasa 121 milyar dolara ulaştı!

0
“sportsbet”

Bitcoin rallisi başladı nihayet! Şaşırtıcı bir hareketle kripto para  piyasası yükselişe geçti. Yazının yayınlandığı saat itibariyle piyasadaki tüm kripto paralarda ciddi yükselişler görülüyor. En çok artış % 30’a yakın yükseliş kaydeden Litecoin’de oldu. Piyasadaki yükseliş devam eder mi?

Bitcoin rallisi başladı nihayet! Kripto paralarda son durum ne?

Piyasaya 10 milyar dolar civarında rekor bir para akışı gerçekleşti ve kripto para piyasasının toplam değeri 121 milyon doları buldu. Bitcoin rallisi sonunda başladı! İşte kripto paralarda son durum..

Çoğu kripto para birimi % 10’dan fazla değer kazanırken, Bitcoin % 7,57 artış kaydetti. Piyasanın lideri Bitcoin psikolojik pozisyonlarından biri olan 3.500 doların üzerine çıkmayı başardı. Şu anda bu kritik direnç seviyesinin üzerinde işlem gören BTC’nin, toparlanması ve kısa vadede 4.000 $ ‘a ulaşması muhtemel görünüyor.

Yazının yayınlandığı sırada en yüksek kazanıma sahip olan kriptolar arasında Litecoin, başı çekiyor. Dün toparlanmaya başladıktan sonra kazanımlarını daha da artıran Litecoin % 29,36 oranında değer kazandı. (bknz: Litecoin’de % 13’lük artış! Litecoin (LTC) neden yükseliyor?)

Cardano ADA % 13,41, Ethereum ETH %12, EOS ise % 15 oranında artarak LTC’yi takip ediyor. Bitcoin Cash BCH ve Monero’da da % 10 civarında artış görülüyor. Peki, piyasanın beklediği toparlanma bu mu? Bitcoin rallisi başladı mı?

Kripto paralardaki bu yükseliş devam eder mi?

Şu an için Bitcoin rallisi başladı gibi görünüyor. Ama bu iyileşme sürecinin devam etmesi, kripto liderinin performansına bağl. BTC’nin öncelikle 4.000 $ sınıra ulaşması ve bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Çünkü kripto para birimlerin doğuşundan beri Bitcoin her zaman piyasanın gidişatını belirledi. 

Bu durum göz önüne alındığında, gerçek sınavı Bitcoin verecek. Bitcoin’den beklenen 4.000 $’lık direnci kırıp, üstünde kalmayı başarması. Aksi gerçekleşirse klasik bir pump ve dump örneğiyle karşılaşmış olacağız.

Birçoğu, Bitcoin düşse de Altcoinler’deki yükselişin devam edebileceğini düşünür fakat daha önce benzer durumlarla bir çok kez karşılaştık. Bitcoin düştüğünde diğerlerinin de bu düşüşe eşlik ettiğini ve birkaç dakika içinde milyarlarca dolar paranın piyasadan silindiğine şahit olduk.

Daha önce, uzmanlar uzun vadeli tahminler söz konusu olduğunda, BTC’nin gerçek sınavının 5.000 $’lık direnci kırması olduğunu söyledi. Bu doğru bir değerlendirme fakat BTC’nin gerçek sınavdan önce kısa vadeli hedeflerini gerçekleştirmesi gerekecek ve bu kısa vadeli sınav ise şu an 4.000 dolar olarak görülüyor.

Eğer Bitcoin 4.000 $ ‘a ulaşır ve başarılı bir şekilde bu seviyenin üzerinde kalabilirse, 4.500 $’ a ve en sonunda 5.000 $ ‘a ulaşması muhtemel. Piyasadaki hareketleri izlemeye devam edeceğiz ve bu yükselişlerin sadece balinalar tarafından düzenlenen bir pump ve dump operasyonu olmamasını umuyoruz. (bknz: Binance CEO’sundan Bitcoin ETF hakkında çarpıcı açıklama)

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin karşıtı JPMorgan bu kez olumlu konuştu: BTC büyük sıçrama yapabilir

Ripple XRP’yi müzik sektörüne taşıdı

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0