Home Ethereum Ethereum ETH batan bir gemi mi?

Ethereum ETH batan bir gemi mi?

Ethereum ETH batan bir gemi mi?

0
“sportsbet”

Ethereum ETH batan bir gemi mi sorusunun cevabını merak ettiğinizi biliyorum. Baştan belirtelim bu bir teknik analiz değil ama farklı bir açıdan (kullanım durumları) değerlendirildiğinde evet analiz yazısı diyebiliriz. Paranın kullanım durumu açısından bakıldığında Ethereum iç açıcı görünmüyor.


Ethereum ETH batan bir gemi mi? Gemiyi terk etme zamanı mı?

Ethereum, uzun süredir 2.lik tahtını XRP’ye kaptırmış durumda ve Coinmarketcap verilere göre şu anda 104 $ ‘dan  işlem görüyor. Ayrıca, Chainalysis’in yakın zamanda yaptığı açıklamaya bakıldığında, platform aldatıcı projeler konusunda oldukça popüler bir hale geldi.

“Ethereum, uzun zamandır çeşitli nedenlerden dolayı dolandırıcılık için tercih edilen bir platform olarak biliniyor. Chainalysis ETH’nin 2016 yılının sonundan, 2018’in sonuna kadar, 40.000 tekil kullanıcıdan para alan 2.000’in üzerinde dolandırıcılık adresi tespit etti. Dolandırıcılık faaliyeti 2018’de çarpıcı bir şekilde arttı ve bu yıl dolandırıcılık aktivitesinin yaklaşık% 75’i  ETH üzerinden gerçekleşti. ”

Bu ve benzeri nedenlerden dolayı artık Ethereum, günlük aktif kullanıcılar bakımından da,  pazardaki diğer rakiplerine göre kaybeden konumunda.

 

Ethereum ETH batan bir gemi mi?

Kaynak: OnChainfx

OnChainfx verilerine göre, Bitcoin şu ana kadarki en uzun ayı piyasası yaşanmasına rağmen en güçlü talebi görüyor. Son aylarda aktif Bitcoin adresleri istikrarlı bir büyüme gösteriyor. Diğer kripto para birimlerinden daha yüksek bir talepten bahsediyoruz. Ancak bu rakamlar günlük olarak değişmektedir.

kripto para kullanım durumuKaynak: Bitinfocharts

Ethereum geçen yıl Eylül ayında aktif olarak 24.000’den fazla adrese sahipti. Şimdilerde market sırası 24 olan Dogecoin bile daha başarılı görünüyor. Her şey yolunda gitseydi ETH için, 6 haneli kullanıcı sayısından bahsedebilirdik. Ancak, uzun ayı piyasası ETH’yi haddinden fazla etkilemişe benziyor. Litecoin, Dash, Tron gibi kripto paralar, Ethereum’dan daha fazla kullanım gösteriyor. Bununla birlikte Ocak 2018’den beri aktif kullanıcı sayısı sürekli düşüyor.

Geçtiğimiz 24 saat içinde gerçekleşen işlem sayısı söz konusu olduğunda, EOS en yüksek sayıya sahip: 5.363.373, ardından Tron’nun 1.939.628 kullanıcı ile geldiğini görüyoruz.  XRP ise 453.821 aktif kullanıcıya sahip.

Kaynak:  OnChainfx

Ocak ayından beri Ethereum en fazla risk barından kripto paralar arasında bulunuyor. Bunu Bitcoin , Ripple , EOS , Cardano , Dash ve Neo diğerleri takip ediyor

 

Kaynak: LongHash

Sizlerle paylaştığımız rakamlar Ethereum lehine görünmeyebilir ancak Ethereum 2.0’a geçişi resmi olarak başlattı.

GitHub’dan yapılan açıklamada;

“Şubat 2019’a kadar bir dizi haftalık bülten ile kullanıcıları sürekli bilgilendireceğiz.” açıklaması yapıldı

Ayrıca, şu an 27 Şubat’ta yapılması planlanan ve yaklaşmakta olan Ethereum Constantinople sert çatalının bir boğa koşusuna neden olması bekleniyor.

Ethereum ETH batan bir gemi mi sorusuna şöyle bir cevap verebiliriz. ETH gemisi su alıyor ancak tayfa gemiyi batırmayacak kadar güçlü.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0