Home İnceleme Borsa Bitcoin kullanıcıların kabusu Mt.Gox geri dönüyor

Bitcoin kullanıcıların kabusu Mt.Gox geri dönüyor

Bitcoin kullanıcıların kabusu Mt.Gox geri dönüyor

0
“sportsbet”

Bitcoin kullanıcılarının kabusu Mt.Gox geri mi dönüyor? 4 yıl sonra, alacaklılara geri ödeme kovuşturmasının ortasında olan başarısız Mt.Gox kısa süre sonra yeniden hayata dönebilir. Destanın devam eden bu son bölümünde Bitcoin direktörü ve eski çocuk yıldız Brock Pierce de var.


Bitcoin kullanıcılarının kabusu Mt.Gox için planlar

TechCrunch ile yaptığı röportajda Pierce, Mt.Gox’ta kendi yatırım grubu Sunlot Holdings’in 2014 yılında 1 BTC karşılığında aldığı %12 hissesi olduğunu söyledi. Planının, borsa battığı zaman kaybolan varlıklardan kalanının izini sürmek daha sonra onları adil bir şekilde değerlendirerek alacaklılara maximium oranda geri ödemek olduğunu söyledi. Kendisi ve diğer hisse sahiplerinin hiçbir şey almayabileceğini fakat sonrasında yeni bir Mt.Gox borsası lansmanı yapabileceklerini söyledi.

Bu, Mt.Gox’un Japonya’da devam eden iflas rehabilitasyon sürecini bekleyen alacaklılar için belki de mümkün olan en iyi anlaşma olacak. Süreci mahkeme tarafından atanan yediemin ve kıdemli iflas avukatı Nobuaki Kobayashi takip ediyor. Mt.Gox’un eski ortağı CoinLab’ın kısa süre önce 16$ milyarlık dava dosyası ile dahil olması kovuşturmayı daha ileriye götürebilir.

Pierce’in,  Kobayashi’nin alacaklılar topluluğuna katılmak için  Mt.Gox alacaklılarının yarısından fazlasının imzasına ihtiyacı var. Bu amaçla, 12,000 kişinin desteğini almak için GoxRising kampanyası başlattı. Diğer bir planı da GoxCoin lansmanı. Bu, alacaklılara yeni Mt.Gox. içinde hisse sahibi olma imkanı verecek. Sahipler kaybolan diğer varlıkları takip edecek bağımsız bir şirketten düzenli olarak kar payı alacaklar.

Pierce şunları söyledi:

“Biz alacaklılara bir iflas yediemininin verebileceğinden çok daha fazla şey sunmak istiyoruz. Başarılı olsak da olmasak da alacaklıların birleştiğini görmek istiyorum.”

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0