Home Bitcoin 2018’de Bitcoin boğa piyasası tam bir balondu- asıl bundan sonra dikkat edin!

2018’de Bitcoin boğa piyasası tam bir balondu- asıl bundan sonra dikkat edin!

2018’de Bitcoin boğa piyasası tam bir balondu- asıl bundan sonra dikkat edin!

0
“sportsbet”

2018 yılında Bitcoin boğa piyasası tam bir balondu ve şu anki acı dolu gerçekler ile yüzleşti. Bu sözlerin sahibi, Bitwise’ta araştırma bölüm başkanı Matt Hougan.


2018’deki Bitcoin boğa piyasası tam bir balondu

Hougan Bloomberg’e verdiği demeçte, “2018’de devasa çıkışa devasa çöküş oldu. İşte balon böyle oluşuyor” dedi.

Finans dünyasında ‘balon’ tabiri olumsuz ima taşımaktadır. Hougan, 2018’deki Bitcoin balonun oluşmasına sebep olarak, medyanın blockchain ve kripto piyasasına karşı göstermiş olduğu ilgiyi gösteriyor.

Bakınız: Charlie Shrem: Nükleer savaş çıksa bile Bitcoin ayakta kalır

Üstelik, 2017’de sürekli yükselen kripto fiyatları medya kurumları için bulunmaz bir haber kaynağı oluşturdu. Bu haberler insanları baştan çıkararak, sorumsuzca varlığın gerçek değerine bakmadan yatırım yapmasına sebep oldu.

Bu bağlamda, Hougan Bitcoin balonun 1996-2001 yılları arasında yaşanan internet balonuyla farklı olmadığının altını çiziyor.

İnternet balonunda da hemen hemen aynı şeyler yaşandı. Medyanın yoğun ilgisi piyasaya yoğun para akışına sebep oldu. Bu yüzden, Bitcoin balonun oldukça enteresan şeylere gebe olduğunu düşünüyorum. Bence, Bitcoin  sıradaki dotcom balonu. Hatırlarsanız dotcom balonu Amazon’u ortaya çıkarmıştı.

Hougan aynı zamanda şu an piyasada var olan kripto paraların %95’inin yok olacağını söylüyor. Kripto piyasasının sağlığı için bunun gereklilik olduğunu vurguluyor.

Bakınız: Bitcoin 20.000 doları tekrar ne zaman görecek? Charlie Lee cevaplıyor

Kripto piyasası yangın yerine dönecek. Ancak bu yangından sağ kurtulanlar küllerinden yeniden doğacak. Aynı dotcom küllerinden doğan Amazon, Google ve Facebook gibi..

kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0