Home Altcoin Kurumsal Bitcoin borsası GBX Ripple, Tron, EOS ve Stellar’ı listeledi

Kurumsal Bitcoin borsası GBX Ripple, Tron, EOS ve Stellar’ı listeledi

Kurumsal Bitcoin borsası GBX Ripple, Tron, EOS ve Stellar’ı listeledi

0
“sportsbet”

Bitcoin borsası GBX Ripple başta olmak üzere 4 kripto parayı listeledi. Gibraltar Blockchain Borsası (GBX) düzenlenmiş, kurumsal bir kripto ticaret platformu. Saniyede 1 milyona kadar emri işleyebiliyor.  GBT; XRP, EOS, Tron ve Stellar’ı listeleyerek Bitcoin ile eşleştirilen kripto sayısını 11’e çıkardı.


Bitcoin borsası GBX Ripple başta olmak üzere 4 kripto parayı listesine aldı

Borsanın ilk kez 9 Ocak’ta listelediği XRP’nin ardından 16 Ocak’ta EOS, 23 Ocak’ta Tron (TRX) ve 2 Şubat’ta da Stellar listelendi. 4 kriptonun hepsi de Bitcoin, Ethereum, USD, EUR ve GBP ile eşleştirildi.

Gibraltar menkul kıymetler borsası kurucusu Nick Cowan Ripple ekibinin,global ödemelerle ilgili kendi vizyonlarını paylaştığını söyledi. Bu vizyon, blockchain teknolojisi ve kripto para kullanarak finans ve bankacılığın eski metodlarını yeniden şekillendirmeyi amaçlıyor.

“2019’a girerken Ripple (XRP) yeni tokenlerin ilki olmak üzere GBX-DAX’ta listelenecek yeni dijital değerlerle birlikte momentum inşa etmeyi planlıyoruz.”

25 Ocak’ta Singapur’da düzenlenen Security Token Future Global Conference’e katılan Cowan, endüstrinin yeni bir döngüye başladığına inandığını söyledi:

“Şimdi bir yolculuğa çıktığımızı düşünüyorum. Sanırım analog çağdan elektronik çağa geçtik ve şimdi de dijital çağa geçiyoruz. Yani ben şimdi 20 yıllık yeni bir döngünün başında olduğumuzu görüyorum. Mevcut değerlerin tokenizasyonuyla birlikte hisse senetlerin ve sabit gelirli menkul kıymetlerin de tokenizasyonunda aşama kaydetmek büyük heyecan veriyor.”

Sunulan kriptoları genişletmeye ek olarak Cowan, dünya dijital ekonomiye gittikçe yaklaşırken GBX’in tokenize menkul kıymetlere daha fazla odaklandığını söyledi. Global eğlence devi Sony’de olduğu gibi, temel hisse senetlerinin tokenize edilebileceğini ve kripto tüccarlarının ellerine konabileceğini söyledi.

Tam ölçekli kamu lansmanı Ağustos 2018’de olan GBX, bir geleneksel menkul kıymetler borsasının (GSE) sahibi olduğu ilk tam regüle dijital değer borsası olma özelliği taşıyor. Dijital değerler için sigorta koruması ve tam şeffaflık için denetlenebilir kaynaklar sunuyor.

GBX, Gibraltar finansal hizmetler komisyonu tarafından lisanslandırıldı. Borsa, dünya genelinde kripto tüccarlarına kapsamlı bir blockchain finansal sistemi kurmak için yüksek kaliteli token listeleme prosedürlerine sıkı bir şekilde uyduğunu söylüyor.

Fintech ve finans liderleri dünya genelinde blockchain ve kripto ticaretini entegre etmeye uğraşırken, GBX bu alanda liderliğini sürdürüyor.

Geçen ay Alman menkul kıymetler borsası Börse Stuttgart kendi kripto ticaret platformu Bison’u başlattı. New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi olan Intercontinental Borsası, kendi kripto ticaret platformu Bakkt’ın lansmanını regülatörlerin isteği üzerine 2019’a erteledi.

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0