Home İnceleme Borsa Coinbase Avrupa’daki müşterilerine PayPal ile hizmet vermeye başladı

Coinbase Avrupa’daki müşterilerine PayPal ile hizmet vermeye başladı

Coinbase Avrupa’daki müşterilerine PayPal ile hizmet vermeye başladı

0
“sportsbet”

5 Şubat Salı günü dijital değer borsası Coinbase Avrupa’daki müşterilerine PayPal desteği verdiğini açıkladı. Coinbase ilk olarak 14 Aralık 2018’de Amerika’daki müşterilerinin PayPal hesaplarını kullanarak anlık, ücretsiz USD çekimi yapabileceklerini duyurmuştu.


Amerika’dan sonra şimdi de Coinbase Avrupa’daki müşterilerine PayPal desteği veriyor

Coinbase proje müdürü Allen Osgood’un blogundaki bir postaya  göre Amerikalı müşterilerin 14 Aralık’a kadar Coinbase hesaplarından fiat(USD) para çekmeleri için hem bir ACH hem de Fedwire hesabına ihtiyaçları vardı. Ne yazık ki bu tür geleneksel networkları kullanmak, para çekiminin 2 iş günü kadar sürmesi anlamına geliyor.

Bakınız: Coinbase: Kripto paralar ve Bitcoin kara kışta fakat gelişmeler ümit verici

Ancak Coinbase’in  PayPal desteği , o tarihten itibaren Amerikalı müşterilerin Coinbase hesap bakiyelerinden anlık olarak, %1.49 çekim ücreti ödemeden para çekebilmeleri anlamına geldi. (Ancak paralarını Amerikan banka hesaplarına para gönderiyorlarsa ödemeleri gerekiyor.)

Bu yeni hizmeti kullanmak için kullanıcıların;

  • Coinbase’da oturum açmaları ve PayPal hesapları ile Coinbase hesapları arasında bağlantı yapmaları ,
  • Nakit çekerken PayPal hesaplarını ödeme seçeneği olarak seçmeleri gerekiyor.

O tarihte, Coinbase’ın blog postasında 2019’da Amerika dışındaki müşterileri için  bu hizmetin genişletilebileceğine ilişkin bir mesaj yer alıyordu.

Bakınız: Coinbase Asya’daki kurumsal Bitcoin yatırımcıları için harekete geçti

Ve şimdi de iyi haber; bu özellik Coinbase’ın Avrupa’daki müşterileri için mevcut. Daha da açarsak, Coinbase’ın blog postasına göre bugünden itibaren Coinbase:

“Tüm Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği ülkelerindeki  müşterilerinin(İzlanda, Liechtenstein, Norveç, İsviçre) PayPal ile çekim yapabilmeleri için desteğini genişletiyor. “

Coinbase, PayPal desteğini eklemeden önce Avrupa’daki müşterilerinin fonlarını hızlı çekebilmeleri için tek seçeneğin SEPA ve UK Faster Payments olduğunu söyledi. Ancak bu özellik İngiltere’deki müşterileri için 17 Ocak’ta kullanılmaya başlanmıştı.

Bakınız: Coinbase başkanından 2019 yılı Kripto para öngörüsü.

Bahsedilen ülkeler dışında yaşayan müşterilerin korkmasına gerek yok. Çünkü Coinbase bir kez daha PayPal desteğini bu yılın geri kalanında diğer yetki alanındaki ülkelere genişleteceğini duyurdu.

Bilindiği gibi PayPal şu an ülkemizde yok. Şirket, BDDK’nın yaptıkları lisans başvurusunu reddetmesi nedeniyle Haziran 2016 itibariyle Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı.

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0