Home Bitcoin Bu analiste göre yarın Bitcoin çökecek

Bu analiste göre yarın Bitcoin çökecek

Bu analiste göre yarın Bitcoin çökecek

0
“sportsbet”

Yarın Bitcoin çökecek diyen bir uzmana güvenir miydiniz? Peki bu uzman profesyonel danışmanlık hizmetleri veriyorsa ve verdiği bilginin sorumluluğunu alıyorsa?


Bitcoin Yarın Çökecek Mi?

Takipçileri ile Telegram üzerinden iletişim kuran ve fikirlerini paylaşan Alan Masters isimli analist paylaştığı grafik üzerinden yarın için kıyamet senaryosu çizdi. İlgili analizi detaylı incelemek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Kendisini takip eden herkese kârlarını güvenlik altına almaları tavsiyesinde bulunan Alan Masters aşağıdaki grafiği şu şekilde yorumladı.

“Bu grafiğe bakan herkes 6 Şubat ve sonrasında ani düşüş beklemeli. Hacim grafiğine bakın düzgün doğrusal azalma gösteriyor. Hacmin azalması Bitcoin ayılarının nihai saldırısı ile son bulabilir.”

Masters’a göre hacim grafiğine bakmak demek Bitcoin’in nabzını ölçmek demek. Hacim grafiğinin düzgün bir şekilde azalması ani değişiklikleri tetikleyebilir. Hacim düşüklüğü genelde fiyat yatay hareket halindeyken ya da düşme eğilimindeyken gözlemlenir. Böylesi durumlarda negatif indikatörlerle desteklenen düşük hacim verisi genelde Bitcoin’in ani düşüşü ile sonlanır.

“Her zaman söylerim, Bitcoin geçmişte kimsenin beklemediğini yapmasıyla meşhur olmuştur. Bundan sonra da bu karakteristiğini devam ettirecektir. Bu grafik yükselişe nazaran düşüşü simgeliyor. Uzun vadede boğacı olduğumu belirtmek isterim. Lakin bu grafik mevcut haliyle kısa vadede düşüşü simgeliyor.”

Bitcoin mevcut fiyatı üzerinde yorumlar da yapan Masters’a göre şu an Bitcoin’de kar almanın zamanı. Şimdi yapılması gereken kâr almak ve  yeniden giriş için uygun zamanı kollamak.

  • Fiyat son yükseliş dalgasının Fibo 0.786 seviyesine tutunmuş durumda. Bu hattın güçlü bir destek olduğu aşikar ama 10 günlük üssel hareketli ortalamayı da aşabilmiş değil
  • MACD nötr bölgeye tırmandı ama ne momentumu ne de gücü var. Zaten RSI düşüş sinyali veriyor.

Bu işaretler başlı başına ayıların hala kontrolü elinde tuttuklarını gösteriyor. Yükseliş dalgasından bahsedebilmemiz için teknik indikatörlerin en azından bir kısmının yükseliş sinyali vermesi lazım. Mevcut durum ya yatay seyri ya da düşüş hareketini simgeliyor. Özellikle RSI’ın ve işlem hacminin düşük seyretmesi BTC fiyatında daha şiddetli geri çekilmelerin işareti olarak algılanır.

Not: Yazı bir analistin görüşlerini aktarmaktan öte mana taşımaz ve yatırım tavsiyesi içermez.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0