Home Bitcoin Bill Gross’un Bitcoin yorumları 180 derece döndü

Bill Gross’un Bitcoin yorumları 180 derece döndü

Bill Gross’un Bitcoin yorumları 180 derece döndü

0
“sportsbet”

Milyarder tahvil kralı Bill Gross, Janus Henderson’daki pozisyonundan emekli oluyor. Finans dünyasındaki her nufus sahibi kişinin olduğu gibi Bill Gross’un Bitcoin yorumları piyasadaki yatırımcılar için merak konusuydu.


Bill Gross’un Bitcoin yorumları U dönüşü yaptı

2016 yılına geri gittiğimizde, Warren Buffet Bitcoin’i bir seraba benzetiyordu. O tarihte Gross, bu benzetmeye karşı çıkarak Bitcoin’in Merkez Bankalarından daha iyi olduğu görüşünü savunuyordu.

Bakınız: Charlie Shrem: Nükleer savaş çıksa bile Bitcoin ayakta kalır

O zamanlar Gross, Bitcoin‘i yatırımcılar için piyasadaki çalkantıdan sağ kurtulmak adına sığınılacak bir liman olarak görüyordu. Ancak bundan sadece iki yıl sonra,  Gross 180 derece tabiri caizse U dönüşü yaptı ve Bitcoin’in hem fiat paralar hem de altın için kenarda bekleyen zayıf yedek bir oyuncuya benzetti.

Bakınız: Kamu spotu: Bitcoin kendini sıfırlayacak diyenlere itimat etmeyin!

Gross, Bitcoin ödemelerinin zorluğuna dikkat çekti. Emekli tahvil kralı, aynı zamanda Bitcoin’in özellikle ekonomik olarak sıkıntılı dönemler boyunca alternatif ve güvenilir yatırım aracı olamayacağını belirtti. Buna benzer ifadeleri JPMorgan’dan da duymuştuk.

Bakınız: Bitcoin piyasası nereye gidiyor- Bir hayalin sonuna mı yaklaşıyoruz?

Gross, Bitcoin’de görülen yüksek fiyat dalgalanmasının değer saklama aracı olarak görülmesine engel olduğunu belirtti. Gross’a göre, 2017 yılında yaşanan Bitcoin boğa koşusu, kısa zamanda çok kazanmak isteyen yatırımcıların sektöre koyduğu paranın sonucuydu..

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0