Home Altcoin Ocak ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 7 kripto para

Ocak ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 7 kripto para

Ocak ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 7 kripto para

0

İşte Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 7 kripto para. BTC %10, ETH %29, BCH %30 civarında düşerken, Ocak ayındaki volatiliteden en az etkilenen ve yatırımcılarının yüzünü güldüren 7 kripto para hangisidir?

İşte Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 7 kripto para:

1. HOLOCHAİN (Hot)

Bitcoin’den daha iyi performans gösteren paraların ilki olan HOT token’a yapılan 100 $ ‘lık bir yatırım 1.780 $‘ı buldu. Holochain’in HOT token’i, 2019 yılının başından itibaren kripto para piyasasındaki genel düşüş eğilimine karşı yükseliş gösterdi.

ABD merkezli bağımsız bir derecelendirme kuruluşu olan Weiss Cryptocurrency Ratings, kripto paralar arasında en iyi performansa sahip olan tokenin HOT olduğunu açıkladı. Bu açıklamanın yapıldığı gün Holochain de, işlem haciminin % 381 oranında arttığını doğruladı. 

HOT, düşen BTC’ye karşı güvenli bir liman olarak görüldü ve Temmuz 2018’de piyasaya çıkan yeni bir proje olmasına rağmen dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2. AUGUR (REP)

Boğalar, Augur Veil öngörü platformunun lansmanından sonra REP tokenine yöneldi. Proje aynı zamanda Nick Tomaino tarafından oluşturulan ve Peter Thiel, Marc Andreessen ve Mark Cuban tarafından desteklenen 1Confirmation adlı girişim fonundan da yatırım aldı.

Lansmandan sonraki yedi günde içinde REP, % 100‘den fazla artış kaydetti. (REP 8.226‘dan 20.644‘e kadar yükseldi) Fakat, REP Ocak ayının ikinci yarısında keskin bir düşüş yaşadı. Aylık bazdaki artışını % 51,50’ye düşürmüş oldu. REP şu anda 10.974 dolar civarında yeni bir destek alanı buldu ve yeniden yükselişe hazırlanıyor.

3. CHAINLINK (LINK)

Ocak ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösteren ChainLink, Kasım 2018’deki çöküşlerden çok fazla zarar görmeden kurtuldu ve istikrarını büyük ölçüde korudu. Bu yüzden de Ocak’taki performansı pek  şaşırtmadı. Bitcoin de dahil diğer kriptolara oranla LINK yükseldi.

Proje olarak, ChainLink blockchain üzerinde akıllı sözleşmeleri geliştiriyor. Şirket Akıllı Sözleşme inovasyonlarında, sınır ötesi ödeme ve mesajlaşma platformu Swift ile birlikte çalışıyor.

Güçlü bir iş modeline sahip olan ChainLink, yerel tokeni LINK’in piyasadaki satışlara rağmen güçlü kalmasını sağlıyor. Teknik olarak LINK / USD kısa süre önce yükselen kanal formasyonunun altına düştü. Ancak, 0.3583‘ün üzerindeki güvenli bir destek bölgesi paritenin düşüşünü engelliyor.

4.  NUMERAIRE (NMR)

Ocak ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösteren bir diğer token NMR, % 35 oranında artış kaydetti. Proje, yapay öğrenme meraklıları arasında haftalık yarışmalar düzenliyor. Numeraire, gelişen yapay öğrenme sektöründeki veri bilimcileri için benzersiz bir istihdam alanı yaratıyor.

NMR Ocak’ta 2.289’dan açılış yaptı ve Ocak ayını 3.236′da kapattı. Parite volatil fiyat hareketleri sergiledi fakat, NMR’de yükselen bir kanal formasyonun içinde kaldı. 

5. Tron (TRX)

Tron %33 artışla, ilk 10’daki paralar arasında Ocak 2019’da en iyi performans sergileyen kripto oldu. Tron geliştiricilerine göre, Tron blockchain’inde şu anda Ethereum’dan daha fazla işlem gerçekleşiyor.

Daha fazla geliştirici, dapplarını geliştirmek için Tron platformunu kabul etti. Ayrıca, Tron yaygın olarak kullanılan dosya paylaşım platformu BitTorrent‘i satın aldı. Daha sonra BitTorrent BTT adında yeni bir token çıkardı ve BTT ile TRX kullanıcıları arasında airdrop düzenleyeceğini duyurdu. Bu gelişme de yatırımcıların TRX’lerini Ocak ayı boyunca neden satmadıklarını açıklıyor.

Teknik olarak, TRX / USD paritesi simetrik bir üçgen paterni içinde eğilim gösterdi ve analistlere bir sonraki adımına dair hiçbir ipucu vermedi. Parite hala bu bölgede hareket ediyor.

6. OAX

OAX’da Ocak ayında Bitcoin’den daha iyi performans sergiledi. Merkezsiz bir dijital varlık borsası olan OAX, 2019 Ocak ayının ilk yarısında airdrop düzenledi ve bedava OAK tokenleri dağıttı. Airdrop 15 Ocak’ta sona erdi ve ardından OAX / USD sadece altı günde 0.091’den 0.23’e yükseldi. Neredeyse altı gün içinde % 60 yükselen OAK, kazanımlarının % 52’sinin Ocak ayının sonunda kaybetti. 

7.  LOOPRING (LRC)

Merkezsiz bir kripto borsa protokolü olan Loopring’in yerel LRC tokeni Ocak ayında % 33,34 artış gösterdi. Ve Ocak ayında Bitcoin’den daha iyi performans sergiledi. Parite yükselişten sonra görülen düzeltmede sırasında 0.0532 seviyesine kadar düşmeden önce 0.1104 dolar’a yükseldi. Bu seviye de Ocak ayının en yüksek değeri oldu. Fakat Loopring 0.0376-0.0323 dolar arasında sabit destek alanını korumaya devam ediyor. (bknz: 10 doların altında işlem gören geleceği parlak 10 kripto para)

Kaynak

Ayrıca bknz:

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial