Home Altcoin Stellar (XLM)’in uzun süren düşüş serüveni bitmiş olabilir mi?

Stellar (XLM)’in uzun süren düşüş serüveni bitmiş olabilir mi?

Stellar (XLM)’in uzun süren düşüş serüveni bitmiş olabilir mi?

0
“sportsbet”
Stellar (XLM)’in uzun süren fiyat düzeltmesinden kurtuluş sinyalleri veriyor. Ancak Stellar yatırımcıları hala yatırım alışkanlıklarını değiştirmediler. Stellar’ın en büyük riski yatırımcılarının kısa pozisyon almalarıdır.

Stellar (XLM)’in uzun süren mücadelesi

Son zamanlarda en acımasız fiyat düzeltmesinden birisini yaşayan kripto paralardan birisi de Stellar’dır. Öyle ki, Aralık ayı değerlerinden bile daha düşük seviye fiyatlarını yaşayan birkaç kripto paradan birisidir. Bitcoin, Aralık ayında 3,200 dolar seviyesine düşmüştü ancak bu seviyeyi bir daha test etmedi. Bitcoin ile ilgili aşağıdaki haberimiz ilginizi çekebilir:

Pompliano: Wall Street Bitcoin piyasasına girecek!

Stellar yazının kaleme alındığı saatlerde (02.02.2019, saat: 17:00) CoinMarketCap verilerine göre  0,082 dolardan işlem görmektedir. Toplam piyasa değeri ise 1,58 milyar dolar.

Stellar, düşen sınırın üstünde kalmış ve daralan üçgenin altına düşmemiştir. Düşen Stellar fiyatlarını bazı yatırımcılar değerlendirmiş ve düşük fiyattan XLM satın almışa benziyorlar.

Yinede günlük Stellar grafiğinde fiyatların hala azalan sınırın etrafında dalgalandığı gözlenmektedir. Fiyatlar Kasım ayından beri bu sınır etrafında gezinmektedir. Stellar düşüş trendinin ana nedenlerinden birisi ise yatırımcıların kısa pozisyon almalarıdır. Ayı piyasalarında yaşanan sürekli fiyat düşüşleri, yatırımcıların uzun pozisyon almalarının önüne geçmektedir.

Aşağıdaki grafikte ise Stellar’ın haftalık ortalama fiyatları verilmektedir. Görünüm günlük grafiğe göre daha iyi sinyaller veriyor. Eğer Stellar fiyatları düşüş kaderinden kurtulacaksa Stellar biriktirmek için iyi bir zaman olabilir. Finder.com’da yayınlanan bir habere göre Stellar ve Cardano (ADA) 2019 yılının en çok kazandıracak kripto paraları arasında sayılmıştı.

Stellar güçlü bir blockchain temeline dayanan bir proje. IBM gibi sağlam firmalarla önemli anlaşmalar gerçekleştirdi. ICICI gibi bankalarla da ödemeler endüstrisine giriş için hazırlanıyor. Stellar çevresindeki bu olumlu adımların kripto piyasalarca pozitif satın alınıp alınmadığı ise zaman gösterecek.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0