Home Ethereum Dikkat!!! Ethereum grafiğinde doji sabah yıldızı göründü

Dikkat!!! Ethereum grafiğinde doji sabah yıldızı göründü

Dikkat!!! Ethereum grafiğinde doji sabah yıldızı göründü

0
“sportsbet”

Ethereum grafiğinde doji mumu belirdi. Doji mumları grafikleri analiz ederken yatırımcıya verdiği önemli bilgiler yüzünden kritik değere sahiptir.


Ethereum grafiğinde doji mumu göründü

Öncelikle Ethereum analizimize geçmeden siz değerli okuyucularımıza ‘doji sabah  yıldızı’ formasyonun ne olduğu konusunda kısaca bilgilendirelim.

Bakınız: Bitcoin, Ripple, Ethereum, Stellar ve Tron teknik analizi

Doji sabah yıldızı formasyonu düşüş trendinin sonunda ortaya çıkar ve şekil bakımından yarısına kadar budanmış ağaç görüntüsü oluşturur. Mum alta doğru iğne atar ama inmesiyle çıkması aynı anda olur.

Bakınız: CZ: Binance zinciri Ethereum zincirinden hem hızlı hem ucuz!

Bu formasyondan çıkarılacak sonuç, düşüş trendinin tersine dönmesinin an meselesi olduğuna işaret eder. Genelde piyasalarda yatrıımcılar bu mumu gördükten sonra oyuna tekrar dahil olur..

Bakınız: Mahşerin 4 atlısı Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Tron’da son durum

Gelelim Ethereum fiyatına, ETH pazartesini gününe %6 kayıp ile başladı. Bir kaç istisna dışında, hemen hemen tüm kripto piyasası dar alanda işlem görüyordu. Bollinger bandı başta BTC olmak üzere ETH’de de oldukça daralmıştı.

Bakınız: Ethereum 2.0 yükseltmesiyle 1000 kat daha güçlü!

Böyle durumlarda aynı ısınan havanın soğuk zeminle temasından sonra yağmur olup yere düşmesi gibi sıkışan  işlem hacmi de kendini aşağıya salıyor ve ortalığı toz dumana bırakıyor.

Haberin yazıldığı 29 Ocak sabahının ilk saatlerinde, Ethereum fiyatı 106 dolar seviyesinde işlem görüyor. ETH için güvenli bölge 100 dolar ve üstü, eğer 100 dolar desteği yetersiz kalırsa fiyatın 83 doları tekrar test etmesi büyük olasılıktır.

Ethereum’un 4 saatlik grafiğe baktımızda, fiyat hareketinin doji sabah yıldızı formasyonu oluşturduğunu görüyoruz. Bu formasyon, düşüş trendinin geri dönüş yapabileceğine dair bize verdiği bir işaret. Sırasıyla $107.60, $109.36 ve $109.95 seviyesinde küçük engeller var. Üste vurguladığımız üzere, $120 seviyesine kadar önünde aşılmayacak engel görünmüyor..

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0