Home Altcoin XRP, Doge, IOTA, XLM, Dash, Monero, Neo ve Tron fiyat beklentisi

XRP, Doge, IOTA, XLM, Dash, Monero, Neo ve Tron fiyat beklentisi

XRP, Doge, IOTA, XLM, Dash, Monero, Neo ve Tron fiyat beklentisi

0
“sportsbet”

Kripto para piyasasının önde gelen kripto paraları XRP, Doge, IOTA, XLM, Dash, Monero, Neo ve Tron için son fiyat tahminleri ve gelişmeler neler? Grafikler ne söylüyor?


XRP, Doge, IOTA, XLM, Dash,Monero,Neo ve Tron

Yazımızda XRP, Doge, IOTA, XLM ve diğer önde gelen kriptoların son durumlarından ve fiyat tahminleri ile ilgili teknik analizlerden bahsedeceğiz.

XRP fiyat analizi

XRP günlük grafiği incelendiği zaman XRP’nin şu anda 0,31 dolardan işlem gördüğünü anlıyoruz. Geçtiğimiz altı ay boyunca gösterdiği simetrik üçgen destek hattına çok yakın bir seviyede. Fiyat 7, 21, 50 ve 200 dönemlik hareketli ortalamanın ve Ichimoku bulutunun altında seyrediyor.

MACD  bir boğa geçidine izin vermiyor  ve düşmesini tamamlamaya çalışıyor. Eğer fiyatta bir kırılma yaşanırsa bir sonraki destek seviyesi 0,14 ile 0,17 dolar arasında olacak.

XRP saatlik tabloya bakınca en son düşüş göstergesi karşımıza çıkıyor.  Fiyat her ne kadar 0,318 dolarda sağlam bir destek oluşturuyor ve önemli bir boğa döngüsü gösteriyor olsa da, fiyat çok keskin bir düşüş yaşadı ve 0,311 dolara indi.

XRP fiyat tahmini

Hafta boyunca fiyat yeşil destek hattı 0,3 dolar civarında konsolide olacak ya yukarı yönlü 0,4 dolar direnç noktasına doğru bir harekete hazırlanacak ya da 0,14 ile 0,17 dolar destek hattına kırılacak.

Dogecoin fiyat analizi

Dogecoin günlük tablosuna baktığımız zaman fiyat hala 0,02 dolarda  ve bir süredir değişmedi. Fiyat uzun dönem destek alanında ve RSI de göze çarpan bir boğa dönüşümü gösteriyor.

MACD bir boğa geçidi ortaya koyuyor. Ancak şu noktaya dikkat etmekte yarar var geçen iki haftada çok küçük çaplı bir hareket gerçekleşti. Bu hareket piyasada hem boğa hem de ayı pozisyonu açısından bir güç eksikliğini gösteriyor.

Doge coin fiyat tahmini

Fiyat büyük ihtimalle 0,02 dolar destek bölgesinde kırılacak ve bir konsolide süresi geçirdikten sonra yukarı doğru direnç noktaları 0,028 – 0,029 dolar alanlarına doğru hareket edecek.

IOTA Fiyat Analizi

Iota günlük grafiğinde fiyatın 0,28 dolarda olduğunu görüyoruz. Bu değer 0,26 ile 0,28 dolar arasındaki destek bölgesine çok yakın.

Fiyat 7, 21, 51 ve 200 hareketli ortalama bölgesinin ve Ichimoku bulutunun altında. Dahası 7 ile 21 hareketli ortalama arasındaki bölgede bir ayı geçidi çoktan gerçekleşmiş. Ancak Şubattan itibaren öngörülen bulut olumlu. Ayrıca, MACD düzleşiyor ve bir boğa geçidi için hazırlanıyor. Eğer destek bölgesinde durmazsa bir sonraki alan 0,2 dolar.

Bir sonraki kayda değer direnç bölgesi 0,44 ile 0,46 dolar arasındaki bölge.

IOTA dört saatlik grafiğe baktığımız zaman fiyatın destek bölgesine çok yakın olduğunu ve aşağı doğru bir direnç hattını takip ettiğini görüyoruz.

IOTA fiyat tahmini

Gelecek hafta fiyat direnç hattını büyük ihtimalle kıracak ve sırasıyla 0,325 dolar ile 0,36 dolar arsındaki 0,5 ve 0,88 fibonacci oranlarının gösterdiği kısa dönem direnç hattına doğru ilerleyecek.

Stellar Lumens XLM fiyat analizi

Üç günlük XLM grafiği fiyatın en son direnç noktası 0,08 dolar ile 0,1 dolar arasındaki bölgeye yaklaştığını gösteriyor.

Fiyat 7, 21, 5, 200 hareketli ortalamanın ve Ichimoku bulutunun altında.

Ancak fiyat RSI da uzun dönemlik bir boğa dönüşümü gösteriyor ve MACD bir boğa geçidi oluşturmuş, fiyat yukarı yönlü hareket ediyor.

XLM fiyat tahmini

Büyük ihtimalle destek bölgesi duracak ve gelecek ay fiyat yukarı doğru orta dönem direnç bölgesi olan 0,13 dolar ile 0,14 dolar arsındaki bölgeye yönelecek.

Dash fiyat analizi

Dash haftalık grafiği fiyatın 71 dolarda olduğunu gösteriyor ve bu fiyat 50 dolar ile 60 dolar arsındaki destek bölgesine çok yakın.

Fiyat 7, 21, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve sayısızı ayı geçidi oluşturdu.

Ancak MACD de gelişen bir boğa dönüşümü var, bu dönüşüm bir boğa geçidi  zaten oluşturmuş ve yukarı doğru hareket ediyor.

Şuna dikkat etmekte yarar var geçen ay MACD da hiç hareket yoktu.

Dash günlük grafiği 7 ve 21 hareketli ortalamanın boğa geçidine izin vermediğini ve düşmeye devam ettiğini gösteriyor.

Dash fiyat tahmini

Dash büyük ihtimalle bir konsolide yaşayacak ya da 50-60 dolar destek bölgesine düşecek kısa dönemde. Bundan sonra 130-140 dolar direnç bölgesine doğru yukarı yönlü hareketine başlayacak

Monero fiyat analizi

Monero üç günlük grafiği bize fiyatın 30-35 dolar destek bölgesine çok yakın olduğunu gösteriyor. 7 –dönem hareketli ortalama bölgesinden çok yakın bir dirençle de karşı karşıya.

Dahası fiyat 7, 21, 50, 200 hareketli ortalama dönemlerinin ve Ichimoku bulutunun altında işlem görüyor.

Dört saatlik grafiğe yakından bakınca, fiyatın geçen 50 gün için simetrik üçgen şeklinde hareket ettiğini görürüz.

Monero fiyat tahmini

Aşağı yönlü bir kırılma 30-35 dolar destek bölgesini ortaya çıkaracak ancak bu arada yeşil renkli gösterilen kırılma bizi 75-85 dolar direnç bölgesine götürebilir.

Neo fiyat analizi

Neo üç günlük grafiğine baktığımız zaman fiyatın 7,4 dolarda olduğunu görüyoruz. Bu fiyat 7, 21, 50, 200 hareketli ortalamanın ve Ichimoku bulutunun altında bir fiyat.

Dahası fiyat 7 hareketli ortalama bölgesine çok yakın bir dirençle karşı karşıya.

Ancak MACD yukarı doğru hareket ediyor ve neredeyse tamamen pozitif ve RSI az bir miktarda boğa dönüşümü gösteriyor.

Neo fiyat tahmini

Orta vadede fiyat büyük ihtimalle bir ralliye başlayacak ve 14-16 direnç noktalarına gidecek, bu durum Ichimoku bulutuyla uyumlu

Tron fiyat analizi

Tron haftalık grafiğine baktığımız zaman fiyatın 7 hareketli ortalama bölgesini geçtiğini görürüz. Fiyat şu anda direnç noktaları 0,0031-0,033 dolar bölgesine doğru gidiyor. Bu durum 21 hareketli ortalama dönemi ile uyumlu bir gösterge.

Dahası MACD çok güçlü bir yukarı yönlü hareket içinde ve neredeyse tamamen pozitif

Tron fiyat tahmini

TRX büyük ihtimalle önümüzdeki birkaç gün içinde 0,031-0,033 dolar direncine ulaşacak.

Yazımızda XRP, Doge, IOTA, XLM ve diğer önde gelen kripto paraların son fiyat analizlerini ve kısa dönem de fiyat tahminlerini paylaştık. Umarız yol gösterici olmuştur.

Kaynak

 

 

 

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0