Home Altcoin Altcoin Haber ABD Adalet Bakanlığı Tron ve EOS’a soğuk duş etkisi yapabilir

ABD Adalet Bakanlığı Tron ve EOS’a soğuk duş etkisi yapabilir

ABD Adalet Bakanlığı Tron ve EOS’a soğuk duş etkisi yapabilir

0
“sportsbet”

ABD Adalet Bakanlığının yeni aldığı bir karar online kumar sistemlerine ciddi kısıtlamalar getirebilir. Tron ve EOS’a da uzanabilecek bu kısıtlamalar kripto dünyasında şok etkisi yapabilir.


Tron ve EOS’a Kötü Haber

1961 tarihli Federal Wire Act yasası ülke genelinde sergilenen kumar faaliyetleri hakkında ve hala yürürlükte olan bir yasa. Bu yasa 20111 yılından bu yana müsabakalarda yapılan online kumar işlemlerini denetliyordu. Yasada yeni yapılan değişiklikle artık her türlü kumar faaliyetini kapsar hale getirildi.

Bloomberg’in aktardığına göre yeni içtihat yasa kapsamını ciddi boyutta genişletmiş görünüyor:

“Federal Wire Act yasası artık olası tüm kumar faaliyetleri kapsıyor gözüküyor. Buna merkezi sınır ötesinde olan yapılar da dahil. Yeni anlayış ABD’deki tüm kumar düzenlemelerini etkileyecek çünkü ödemelerin diğer devletler üzerinden yapılmasına artık izin verilmeyecek gibi görünüyor.”

Bu yasa değişikliğinin etkisi kripto camiasında da derinden hissedilecek çünkü Tron ve EOS gibi platformların övünç kaynağı olan merkezsiz uygulamalar umumiyetle kumar üzerine. Merkezsiz uygulamaların adı üzerinde merkezi olmadığı için engellemek de zor, hatta neredeyse imkansız.

Merkeziyetsiz uygulamarın Dünya üzerindeki varlığı henüz birkaç yıl ile sınırlı. Bu uygulamalara baktığınızda ana eksenin oyun uygulamaları olduğunu görürsünüz. Oyun uygulaması mantığı ile kumar uygulaması arasında yalnızca ince bir çizgi var. DAppRadar verilerine göre en çok trafik çeken 20 merkezsiz uygulamanın 14’ü kumar bazlı oyun uygulamaları. Ki bunların çoğuna da Tron ve EOS ev sahipliği yapıyor.

En büyük 10 merkezsiz uygulaması haberimiz için Tıklayın

Veil Örneği

Yani demek oluyor ki hali hazırda merkezsiz uygulama demek kumar sektörü demek. Merkezsiz uygulamaların ise her türlü düzenleme ve kısıtlamaya karşı doğal bir kalkanları var. Her hangi bir engelleme girişimi son derece sınırlı bazı bağlantıları kısıtlayacaktır. Bu da uygulamaların performanslarında kısmi de olsa zayıflamalara sebebiyet verecektir. Ama yine de kullanıcıların o uygulamalara erişmelerini engellemek pek olası değil.

Belki de süreç tam tersi istikamete yönelir. Yani kısıtlama girişimi uygulamaların daha çok lişiye ulaşmasının da önünü açabilir. Biliyorsunuz Veil, Augur’un bir nevi eklentisi olarak yayın hayatına başladığında merkezini Cayman Adaları olarak belirledi. Burada ana amaç ABD’nin kısıtlayıcı tedbirlerinden uzakta yer almaktı. Lakin buna rağmen Veil’e en çok bağlanan ilk 3 ülke içinde ABD de vardı.

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

EOS hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0