Anasayfa Kripto para Haber Morgan Stanley: Ufukta kripto para boğa koşusu var

Morgan Stanley: Ufukta kripto para boğa koşusu var

Morgan Stanley: Ufukta kripto para boğa koşusu var
0
koinmedya_googlenews
Morgen Stanley’in eski çalışanlarından Patrick Springer, kripto para boğa koşusu için gerek olan iki önemli faktörden bahsediyor. Springer, Wall Street Blockchain Birliğinde danışmanlık yapıyor.

Kripto para boğa koşusu için gerekli iki faktör

Morgan Stanley’in eski çalışanlarından Patrick Springer’in CoinNewsLive’a verdiği demeçten alıntıları sizlerle paylaşıyoruz. Springer, kripto paraların geleceği ve blockchain teknolojisinin büyük firmalar arasında yaygınlaşması konusunda görüşlerini paylaştı. Springer, Morgan Stanley’den sonra Polybird Exchange’de danışman olarak çalışıyor. Ayrıca Wall Street Blockchain Birliğinde de danışmanlık yapıyor. Bu nedenle Springer’in kripto para piyasaları hakkındaki görüşlerini önemsiyoruz.

Springer, Wall Street firmaları için blockchain ve kripto para piyasaları iki anlama geliyor:

Birincisi, kripto paralar alınıp satılabilecek bir finansal varlıktır.

İkincisi ise kripto paralarının kullandıkları blockchain teknolojisidir. Blockchain teknolojisi ile Wall Street şirketleri alt yapılarını güçlendirebilirler.

Kripto para piyasalarında gerekli regülasyonlar gerçekleştirildikten sonra yukarıda bahsedilen birinci faktör Wall Street gündemine daha güçlü oturacaktır. Blockchain teknolojisi ise geri dönülmez bir ivme yakaladı zaten. Bu iki faktör birleştiğinde kripto para boğa koşusu yeniden yaşanabilir. Aşağıdaki yazılar ilginizi çekebilir:

Bitcoin ABD’deki eyaletleri tek tek fethediyor: Sıradaki eyalet New Hampshire!

Göstergeler Bitcoin mini boğa koşusuna işaret ediyor

VanEck-SolidX Bitcoin ETF teklifinin geri çekilmesi Bitcoin için ne anlama geliyor?

Patrick Springer’e göre kripto para boğa koşusu başlaması için diğer önemli ön koşul ise piyasadan spekülasyonun tamamen yok olmasıdır. Springer, spekülasyonu “büyük ahmak teorisi” ile açıklıyor. Büyük ahmak teorisi: aynı finansal varlığı daha yüksek fiyattan başkasına satmak. Bu yapının piyasadan tamamen silinmesi gerektiğini vurguluyor.

Spekülasyonların piyasadan silinmesinde de regülasyonlar hayati roller üstlenecektir.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

 

X