Home Altcoin Teknik analiz: Ripple (XRP) çıkış için fırsat kolluyor

Teknik analiz: Ripple (XRP) çıkış için fırsat kolluyor

Teknik analiz: Ripple (XRP) çıkış için fırsat kolluyor

0
“sportsbet”
Ripple (XRP) çıkış için fırsat kolluyor. Güçlü destek seviyesi 0,3120’de oluşmuş, güçlü direnç seviyesi ise 0,3220’de oluşmuş diyebiliriz. Ripple, dışsal faktörlerden etkilenmişe benziyor.


Ripple (XRP) çıkış için fırsat kolluyor

Dün Ripple’ın XRP’si 0,322 dolar seviyesindeki direnci yeniden test etti ancak kırmak için başarılı olamadığını gördük. Sonrasında ise aşağı yönlü bir düzeltme meydana geldi. Yazının kaleme alındığı saatlerde Ripple’ın XRP’si CoinMarketCap verilerine göre 0,316 dolardan işlem görmektedir (25.01.2019, saat 13:00).

Ripple’ın 0,322 dolar seviyesindeki direnci aşamamasında dışsal faktörlerde etki olabilir. Bu günlerde Ripple rezervleri ile alakalı söylentiler Ripple yatırımcılarının kafasını karıştırmışa benziyor. Aşağıdaki linkini verdiğimiz haberler dikkatinizi çekebilir:

Şok rapor: Ripple (XRP) piyasa değeri gerçekte çok az!

XRP sahipleri için asıl tehdit: Ripple’ın elindeki devasa XRP rezervi

Aşağıdaki grafikte saatlik Ripple grafiğini görmekteyiz. Ripple %23,6’lik Fibonacci değerini kırmış görünüyor. Ripple, 0,3175 değerinde ve 100 saatlik hareketli ortalama değerinde bir dirençle karşılaştığı için cari fiyat hareketleri ayı trendi yönündedir, denilebilir.

Ripple, 0,3120 seviyesinde destek bulmuşa benziyor. Eğer 0,32 direncini kıramazsa söz konusu destek seviyesinin 0,3110 ve 0,3080 dolar seviyelerine düşme riski ile karşılaşabilir.

MACD, grafiği hala ayı bölgesinde hareke t ediyor ve pozitif işaretler gelmiyor. Saatlik RSI değerleri ise %50’nin üstündedir.

Sonuç olarak güçlü destek seviyesi 0,3120’de oluşmuş, güçlü direnç seviyesi ise 0,3220’de oluşmuş diyebiliriz.

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0