Home Bitcoin Rusya önümüzdeki ay Bitcoin boğa koşusunu başlatabilir mi?

Rusya önümüzdeki ay Bitcoin boğa koşusunu başlatabilir mi?

Rusya önümüzdeki ay Bitcoin boğa koşusunu başlatabilir mi?

0
“sportsbet”

Görünüşe göre yeni bir Bitcoin boğa koşusunu 2019 Şubat gibi kısa sürede başlatabilir. Bir Rus ekonomistine göre, Rusya Bitcoin satın alarak rezervlerini çeşitlendirmeye başlayabilir. Bilgi birkaç gün önce Micky tarafından yayımlandı .

Rusya yeni bir Bitcoin Boğa koşusu tetikleyebilir

2018 boyunca tüm kripto para piyasasını etkileyen Ayı piyasası, Şubat 2019′ da bitebilir. Moskova’nın Rusya Ulusal Ekonomi ve Kamu İdaresi Akademisi’nde öğretim görevlisi, ekonomist  Vladislav Ginko buna inanıyor.

ABD ve diğer ülkeler Rusya’ya karşı yaptırım uygularsa, ülke rezervlerini Bitcoin ile çeşitlendirmek zorunda kalacak.

Bu konuda, ekonomist  şöyle yorumladı:

“ABD yaptırımları nedeniyle, Rusya’nın seçkinleri ABD varlıklarını ve ABD dolarını bırakıp, büyük miktarlarda Bitcoin’e yatırım yapmaya zorlanıyor” dedi.

Bu pazar için çok olumlu olurdu. Ginko, ilk dijital varlık alımının milyarlarca dolar değerinde olabileceğine ve önümüzdeki haftalarda mümkün olacağına inanıyor. Yakın gelecekte, ABD Kongresi Rusya’ya yaptırım uygulayabilir.

Ginko, Bitcoin satın alan merkez bankaları fikrini de destekliyor. Ancak Ginko, bunu öneren ilk kripto uzmanı değil. Arjantinli bir geliştirici olan Santi Siri, Arjantin Merkez Bankası’na Bitcoin almasını önerdi. Eğer  Bitcoin yeni seviyelere yükselirse, bu durum  gelecekte merkez bankasının rezervlerini artırmasına sebep olurdu.

Ekonomist, Rusya’nın en popüler dijital varlığı satın almak için altın bir fırsata sahip olduğuna inanıyor. Bitcoin’in çok fazla satıldığını ve ülkeye diğer ülkelere göre avantaj sağlayabileceğini söyledi.

2015 yılında, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, kripto para birimlerinin nihayetinde bir muhasebe birimi olarak kullanılabileceğini söyledi. Ayrıca, Kasım 2018’de Putin, ülkenin yeni alternatif rezerv para birimleri aradığını ima etti.

Rusya, ABD dolarından bağımlılığını azaltabilir ve el konamayan, çalınamayan ve saldırıya uğramayacak işlemler yapabilir.

Bu makaleyi yazarken, Bitcoin pazardaki en büyük dijital varlıktır. CoinMarketCap’e göre, 65.45 milyar dolarlık bir piyasa sermayesine sahip ve bir token 3.742 dolara satın alınabiliyor. Bitcoin boğa koşusunu yakın bir zaman da görecek miyiz?  Tüm piyasalar bu sorunun cevabını bekliyor. İlgili: 2019 Bitcoin boğa koşusunu tetikleyebilecek 6 kripto para

Vladislav Ginko’nun iddiaları ne kadar gerçekçi

Ginko’nun yorumları gerçeğe yakın bile olmayabilir. Bay Ginko, Twitter’da  pek iyi bir üne sahip değil. Gerçekten de, internette onun hakkında yeterli bilgi yok, bu yüzden attığı iddialar sahte olabilir.

Ginko  Rusya 10 milyar dolarlık Bitcoin almaya hazırlanıyor haberinin yalanlanmasına twitter hesabından tepki gösterdi: “Kim inkar ediyor? Vladimir Putin mi? Rusya’nın teşebbüsleri ile ilgili daha önce yayınladıklarıma bakarsanız güçlü bir korelasyon göreceksiniz” dedi.  Rus yetkililer, Ginko’nun iddiaları konusunda bilgi vermediler. Ginko’nun olacağını iddia ettiği şeyi onaylamadılar veya reddetmediler. Bununla birlikte, Ginko’nun Twitter’daki varlığı bize sadece sahte haberleri yaymaya çalışan biri gibi geliyor. Ek olarak, bu iddiaların kaynağının kendisi olduğunu söylüyor.

Yeni bir Bitcoin boğa koşusunu belki Ginko’nun iddia ettiği sebeplerden ötürü değil ama, Şubat sonunda onaylanması beklenen SEC ETF  nedeniyle görebiliriz. Bakınız ABD hükümetinin kapanışı SEC aktivitelerini durdurdu, Bitcoin ETF tarihi etkilenmedi

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0