Home Altcoin Ripple haberleri: R3 Corda Network XRP fiyatlarını nasıl etkiler?

Ripple haberleri: R3 Corda Network XRP fiyatlarını nasıl etkiler?

Ripple haberleri: R3 Corda Network XRP fiyatlarını nasıl etkiler?

0

Corda ağı XRP fiyatlarını nasıl etkiler? Uzun zamandır beklenen Corda Network (CN), blockchain yazılım şirketi R3 tarafından nihayet başlatıldı. Peki Corda, Ripple ve XRP için neden önemli?

Corda Network nedir? XRP fiyatlarını nasıl etkiler?

Corda Network, finansal kurumlar, bankalar, ticaret kuruluşları, fintech şirketleri gibi Corda’yı kullanan katılımcıları birleştiren açık paylaşımlı bir blockchain ağıdır. Bu ağ, Corda Network Vakfı olarak adlandırılan kar amacı gütmeyen yeni bir organizasyon tarafından yönetilecektir. R3, 16 Ocak 2019 tarihinde yaptığı bir açıklamada, yeni oluşturulan bu vakfın Corda Ağı’nın büyümesini ve benimsemesini teşvik eden çalışmaların yönetimini üstleneceğini duyurdu.(bknz: Orta ve kısa vadeli Ripple XRP fiyat görünümü)

Corda Network ayrıca, iş ağları ve CorDapps arasında veri ve dijital varlıkların transferine izin verecek. Bu sayede bireysel şirketler veya ticari işletmelerdeki özel ekosistemler arasında birlikte çalışabilirlik sağlayacak. 

Corda, aralarında özel ve devlet kurumlarının bulunduğu çok sayıda kuruluşlar ile ortaklığa imza attı. Corda’nın 250’den fazla şirket ve kuruluşla yaptığı ortaklıklar arasında Citibank, HSBC, Huawei, Infosys, Intel, Amazon Web Servisleri (AWS) da yer alıyor.

Sonuç olarak, Corda Network’ün piyasaya sunulması, kurumsal blockchain yazılım şirketini R3’ün ve XRP’nin geleceği adına çok büyük bir gelişme olarak görülüyor. Peki Corda ağı XRP için ne ifade ediyor ve XRP fiyatlarını nasıl etkiler?

Corda Ağının başlatılması XRP için ne ifade ediyor?

XRP topluluğu şu an aktif olarak Corda Network ile tüm gelişmeleri takip edebilir. Çünkü XRP, Corda Settler uygulaması tarafından desteklenen ilk kripto para birimidir. Bu, XRP için önemlidir. Çünkü Corda Ağı, Corda Settler çalıştıran işletmeler de dahil olmak üzere, ağı kullanan işletmeler arasında dijital varlıkların ve verilerin kolay ve güvenli bir şekilde dolaşımına izin verir. Bu yüzden de, Corda Network Vakfı’nın aldığı kararlar Corda defterine, CorDapps’a ve Corda Settler hizmetlerini kullanan XRP sahiplerine yansıyacak. Peki Corda XRP fiyatlarını nasıl etkiler? (bknz: 2019 Ripple XRP fiyat tahminleri)

R3 ve Ripple gibi iki büyük sektör devi arasında XRP’nin de kullanıldığı bir ortaklık elbette XRP’yi olumlu etkileyecektir. Bu ortaklığın, XRP’nin para transferlerinde ve ödemelerde yaygın bir şekilde kullanılmasına ve bunun sonucunda da XRP fiyatlarına büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

BitTorent token (BTT) entegrasyonu yaz aylarını bulabilir

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial