Home İnceleme Bitcoin madencilik devi Giga Watt iflas etti

Bitcoin madencilik devi Giga Watt iflas etti

Bitcoin madencilik devi Giga Watt iflas etti

0

Bitcoin madencilik devi Giga watt iflas etti. Şirket 2 ay önce durumunun hiçte iyiye gitmediğini beyan eden bir açıklama metni yayınlamıştı. Peki madencilik şirketleri bile batarken evde madencilik yapanlar nasıl ayakta duruyor?


Bitcoin madencilik devi Giga Watt kepenk indirdi

 

ABD merkezli Giga Watt şirketi, yaklaşık 2 ay önce iflas edeceğinin sinyallerini vermişti. Bugünde bir muhasebe defterlerini kamuoyuna sundular. Sunulan evraklarda şirketin 800.000 dolar elektrik faturasıyla beraber toplamda 7 milyon dolar borcunun olduğu görülüyor.

Şirket borçlarını ödeyebilmek için taşınır ve taşınmaz mallarını satılığa çıkarttı. Giga Watt’ın batmasıyla beraber WTT token (Giga Watt token) sahiplerinin durumuna da merak edilir oldu. Ancak şirketten yapılan açıklamaya göre WTT sahiplerine herhangi bir ödeme yapılmayacak.

İflasın nedenlerini Giga Watt kurucusu Dave Carlson şu sözlerle açıklıyor:

‘‘Aslında bu gemiyi ilerletebilirdik, tabi eğer kripto paraların tavan yaptığı 2017 yılında kurulmasaydık… Bu işe çok büyük sermayelerle girdik, hissedarlarımıza büyük umutlar verdik. Ancak ne yazık ki sisteme girdiğimiz günden itibaren kripto para fiyatları adeta bize nispet edercesine düşmeye başladı.

Ne yazık ki bizler bu yükü daha fazla taşıyamadık ve iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldık. Mining konusunda insanlara tavsiyede bulunmak gerekirse, bütün paralarıyla bu işe girmemeleri, onları 1-2 hatta 3-4 sene idare edecek sermayeyi kenarda bırakmalarını söyleyebilirim. Çünkü kripto para piyasalarında zamanlama çok önemli. Zamanlamayı yakalayabilmeniz içinde belli bir süre ayakta kalabilmeniz gerekir.”

Giga Watt’ın iflasıyla beraber, bir Bitcoin madencilik devi daha kriptosfere veda etmiş oldu.

 

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial