Home İnceleme Büyük Bitcoin madencisi Bitmain’de kriz devam ediyor.

Büyük Bitcoin madencisi Bitmain’de kriz devam ediyor.

Büyük Bitcoin madencisi Bitmain’de kriz devam ediyor.

0
“sportsbet”

İsrail ve Çin’deki madencilik faaliyetleri ile zor günler geçiren Bitcoin madencisi Bitmain’de kriz büyüyor. Bitmain, ABD’nin Texas eyaletinde bulunan madencilik faaliyetlerini de durdurma kararı aldı.


Bitcoin madencisi Bitmain’de kriz

Bitcoin ve kripto piyasalarında kabus gibi geçen 2018 yılının etkileri 2019’da görülmeye devam ediyor. Bitcoin ve kripto paraların fiyatlarında beklenen artışlar bir türlü gelmeyince piyasalarda bir dizi sonuçlar ortaya çıkıyor. Başlatılması beklenen startup projeler erteleniyor yada iptal ediliyor. Bakkt, vadeli işlemleri başlatması için beklenilen tarihi erteliyor.

Diğer olumsuz haber Bitmain’den geldi. Bitmain’in en son Çin’deki işletmesinde yoğun miktarda işten çıkarmaların yaşanacağı iddia edilmişti. İlgili haberimiz için lütfen tıklayınız. Şimdi ise Bitmain’in Teksas’daki faaliyetlerini geçici olarak durdurduğu haberi geldi. Bitmain bu konuda resmi bir açıklama yapmayı reddetti.

Ancak Bitmain ile ilgili haber, Teksas Halk Radyosundan duyuruldu. Bitmain’in Teksas’da faaliyette bulunduğu Rockdale şehrinin sorumlusu Chris Whittaker şunları belirtti:

“Ben Bitmain’in geleceği ile ilgili iyimserim ve faaliyetlerini geçici olarak durdurduklarını düşünüyorum”.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

En büyük Bitcoin madencisi Bitmain’i de kriz vurdu! İşçilerini süresiz izne çıkarıyor

2019’da Bitcoin ve kripto madenciliği

16 Ocak’daki Ethereum Constantinople forku hakkında bilmeniz gereken her şey

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0