Home Bitcoin Bir mezatta tam 144.336 BTC satıldı- Hepsini Tim Draper aldı!

Bir mezatta tam 144.336 BTC satıldı- Hepsini Tim Draper aldı!

Bir mezatta tam 144.336 BTC satıldı- Hepsini Tim Draper aldı!

brave
0

Mt Gox felaketinden sonra 2014 yılında bir mezatta tam 144.336 BTC satıldı ve hepsini Tim Draper aldı! Milyarder iş adamı ve sıkı bir Bitcoin boğası denildiğinde akla gelen ilk isim olan Tim Draper, Bitcoin’lerini nasıl aldığını anlattı.


Tam 144.336 adet BTC satıldı

Draper, erken dönem Bitcoin yatırımcılarından biridir. Mt. Gox felaketinden çok zaman önce kripto paralara yatırım yapmıştır. Draper’ın kripto para serüveni şöyle başlamış:

‘Kripto paraların gerçekten uçacağını düşünüyordum. Bu yeni tür para birimine sahip olacaktık, gerçekten her şey oldukça farklıydı ve heyecanlıydı. Sonra Mt. Gox felaketiyle karşılaşınca, her şeyin bittini düşündüm. Ama felaketin yaşandığı gün Bitcoin sadece %10-15 arasında değer kaybetti.’

‘Çok şaşırdım ve bir kez daha hayran oldum. Çünkü büyük bir hırsızlık karşısında bile yok olması düşünülürken sadece sıyrıklarla atlattı. İşte o gün, insanların bu yeni tür para birimine ne kadar ihtiyaç duyduklarını bir kez daha anladım.

‘İnsanların gerçekten Bitcoin’e ihtiyacı var. Bu yüzden peyder pey Bitcoin satın almaya başladım. Mt Gox felaketinden sonra, Draper Bitcoin topluluğu içerisinde farklı bir fırsat ile karşılaştı.

Felaketten sonra 2014 yılında Draper, ABD Marshal mezatında Bitcoin satın almaya başladı. Marshal mezatında, yasa dışı uyuşturucu satışı düzenlemekten el konulan Silk Road’un 144.336 BTC’si satılıyordu. Ayrıca bakınız: ABD milyonlarca dolar değerinde kripto paraya el koydu

‘Tüm BTC’leri mezata koydular. Müzayedeye katılanlar bir takım girişimciler ve meraklı kişilerdi. Hepsi ne tür bir şeye para yatırıcağı bunu nerede kullanacağı konusunda kafaları karışıktı. O sıra bir BTC serbest piyasada 6.18 dolardı.’

Bilirsiniz eğer bir şeyi çok istiyorsanız, piyasa fiyatına yakın yada piyasa fiyatını teklif edersiniz. Peki ben ne yaptım? Piyasa fiyatından %5 fazla teklif verdim ve tüm BTC’leri aldım. Katılımcılar anlam veremedi..’

Draper, çoğu sektörün bu yeni para birimine ayak uydurabilmek için kendini yenileyeceğini görüşünde. İnsanlar çok yakında, bankalar blockchain üzerinde işlem yapan bilgisayarlara misyonunu kaptıracak. İnsanlar bunu yaşayacak.

Draper aynı zamanda, Bitcoin’in potansiyelinin, bu yeni ekonomi modelini hayata geçirmek isteyen  girişimcilerin hayelleri ile sınırlı olduğunu vurguladı. İnsanların bilinç seviyesi geliştikçe, devletlerin düzenlemelerine gerek kalmadan kripto topluluğu kendi düzenlemelerini hayata sokabilir’ dedi.

Son olarak Draper, Bitcoin tarihinde zirve ve dip çok gördüğünü ve yaklaşan Bitcoin devrimi konusunda ismi kadar emin olduğunu söyledi.

Kasım ayında bir kez daha Draper, Bitcoin’in 2023’e kadar $250,000 olacağına inandığını belirtti.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave