Home Bitcoin Bitcoin Haber Tarihin en başarılı Bitcoin short emrini giren Dow: BTC en tehlikeli sınıra yanaştı

Tarihin en başarılı Bitcoin short emrini giren Dow: BTC en tehlikeli sınıra yanaştı

Tarihin en başarılı Bitcoin short emrini giren Dow: BTC en tehlikeli sınıra yanaştı

brave
0

“BTC en tehlikeli sınıra yanaştı” bu sözler 2017 Aralığında Bitcoin zirveleri zorlarken Bitcoin düşecek demekle kalmamış bu düşüncesini yatırıma dönüştürmüş bir isim: Mark Dow


BTC En Tehlikeli Sınıra Dayandı

Mark Dow adını duymuş olabilirsiniz. Aralık 2017’de Bitcoin zirvedeyken short order emrini Aralık 2018’de devasa kârla kapatan tarihin en başarılı Bitcoin short emrini giren yatırımcısı. İlgili haberimiz için: Tarihin en büyük short pozisyonu kapatıldı

Kar etmek için illa piyasaların yükselmesine gerek yok. Düşerken de kar elde edebilirsiniz. Açığa satış emri dediğimiz short order ancak kaldıraçlı kripto borsalarında mümkün. Oldukça riskli bir yatırım türü olan kaldıraçlı işleme izin veren borsalarda yatırım yapmak için tecrübeli bir yatırımcı olmanız şart.

Mark Dow da onlardan biri. 2018 yılı boyunca hüküm süren ayı piyasasını fırsata dönüştürmeyi başarmış bir yatırımcı. Geçtiğimiz Perşembe günü BTC fiyatının 4.000 doların altına sarkması onu da endişelendirmiş olacak ki “BTC en tehlikeli sınıra dayandı” açıklaması yaptı.

Eski bir IMF ekonomisti olan Dow son zamanlarda zirveden girdiği açığa satış emrini geçtiğimiz ay 3.750 dolardan kapatmasıyla ünlendi. Bitcoin’in önce 4.100’den 3.850’ye oradan da 3.600’e gerilemesi üzerine bir dizi açıklamalarda bulunan Dow’a göre teknik göstergeler hiç de iyi değil.

“Eğer Bitcoin’in yükselmesini isteyenlerdenseniz size üzücü bir haberim var ki görünüm hiç de iyi değil. BTC eğer 3.550 dolar desteğini de kırarsa piyasanın en sarsılmaz boğaları bile tasını tarağını alıp kaçacaktır.”

İyimser Olanlar Da Var

Dow’un Bitcoin hakkındaki görüşleri de hayli ilginç. Uzun vadede Bitcoin fiyatının ne olacağı konusunda gerçekten hiç ama hiçbir bilgisi olmadığını savunan Dow Bitcoin hakkında hemen hemen hiçbir bilgisi olmadığını belirtti. Hatta Bitcoin hakkında bildiği ender şeylerden birinin yükselip alçalacağı konusunda işlem açmak olduğunu söyledi.

“BTC en tehlikeli sınıra yanaştı. 3.550 doların altına düştüğünde teknik indikatörler alarm seviyesine geçecek.”

Lakin Bitcoin hakkında Dow gibi düşünmeyen uzmanlar da mevcut. Etoro kıdemli analisti Mati Greenspan da bunlardan biri. Greenspan’a göre düşüş geçici.

“Yerel zirvesinden bir anda %12 düşmesi hiç mantıklı ve gerçekçi değil. Tüm gördüğümüz şey bu dönemin en tepe ve en dip noktalarının belirlenmesinden ibaret. Kasım’daki düşüşten sonra belirttiğimiz gibi artık yeni aralık 3.000-5.000 dolar arası. Şimdi ise daha alt bölgede 3.550-4.150 dolar bölgesi tanımlanmış oldu. Bir süre bu aralıkta devam edeceğini düşünüyorum.”

İlgili: Mati Greenspan’den iyimser yorumlar

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave