Home Altcoin Piyasa yıkılsa da istifini bozmayan 3 kripto para: Tron Ripple ve Litecoin

Piyasa yıkılsa da istifini bozmayan 3 kripto para: Tron Ripple ve Litecoin

Piyasa yıkılsa da istifini bozmayan 3 kripto para: Tron Ripple ve Litecoin

brave
0

Tron, Ripple ve Litecoin piyasadaki çöküşlere karşı en dirençli kripto paralar olarak görülüyor. Bu kripto paraların diğerlerinden daha dirençli olmasının sebepleri nelerdir?

Geleceği parlak kripto paralar Tron, Ripple ve Litecoin

Geçen yıl aylar süren ayı piyasasına rağmen, bazı kripto para birimleri diğerlerinden daha az etkilendi. Bu kripto paralar arasında en göze çarpanları  Tron, Ripple ve Litecoin ‘dir.

Tron (TRX) 

Bitcoin’nin 3.300 $’ a kadar düştüğü ayı piyasasında, TRX kazanımlar peşinde koşarak adından sıkça söz ettirdi. Piyasa değeri bakımından 9. sırada yer alan Tron piyasada sağlam adımlar atma konusunda kararlı. Hatta sıradan bir kripto olmanın ötesinde bir takım gelişmelere imza atmaya devam ediyor. Tron, piyasada gerçekleşebilecek bir çöküşten daha az etkilenmesine yardımcı olacak dApp geliştirme ağına, BitTorrent’e ve Atlas Projesine sahip. Dahası Tron kullanıcıları artık TRX’i Bitcoin Superstore gibi kabul edilen platformlarda da kullanabiliyor. Bu gelişmeler ve yenilikler sayesinde Tron, piyasa çökse bile sağlam bir destek bulabilir.

(bknz: Bitcoin balinaları uyandı – Peki bu Bitcoin (BTC) fiyatı açısından ne manaya geliyor?)

(bknz:Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını kaybedebilir: 1.000 dolara mı gidiyoruz?)

Ripple (XRP) 

XRP bir süredir düşük seviyelerde işlem görüyor. XRP’nin fiyatı, 5 Ocak 2018’de Coinbase’in XRP’yi ekleyeceği yönündeki iddiaları reddetmesinin ardından % 26 düştü. XRP’nin tahvil olarak değerlendirilmesi ve merkezi olduğu iddiaları da fiyatlarının düşmesine neden oluyor. Tüm bunlara rağmen, XRP diğer kriptolardan oldukça farklı. Ripple ait ödeme aracı, xRapid sınır ötesi havale işlemleri için çok sayıda kurum ile yapılan anlaşmalar gereği yaygın olarak kullanılmaya başladı. Bu sayede de XRP’nin kullanımının artacağı tahmin ediliyor. Ayrıca bazı borsaların XRP’yi baz para olarak eklemesi de XRP’nin geleceği adına çok önemli bir adımdır. (ilgili haber için tıklayınız)  (bknz: 2019 Ripple XRP fiyat tahminleri  –  bknz: Orta ve kısa vadeli Ripple XRP fiyat görünümü)

Litecoin (LTC)

Piyasa değeri bakımından 8.sırada yer alması Litecoin için büyük bir başarı. Fakat şu sıralar Tron’un üstünde yer alan Litecoin bir zamanlar Ripple’nin bile üstündeydi. Geçtiğimiz günlerde, Litecoin kaybettiği kazanımlarının bir kısmını geri almayı başardı fakat eski günlerine geri dönebilecek mi şimdilik bilinmiyor.

İşlem hacminin yanı sıra kurulan ortaklıklar tüm kripto paralar üzerinde hayati bir öneme sahip. Litecoin’in de Çin’de büyük bir kabul görmesi oldukça etkileyici. Ayrıca LTC’yi diğerlerinden ayıran en önemli sebepler arasında işlemleri kolaylaştıran ve maliyetleri düşüren Lightning network olarak görülüyor.

Neden Tron, Ripple ve Litecoin ?

Yeni yılda boğa koşusu beklenirken, 2019’da da konsolidasyon devam ediyor. Bitcoin‘in 4000 doların üzerine çıkmasıyla bir kaç günlük yükseliş trendi yatırımcıları heyecanlandırdı. Fakat piyasanın 2 gün önce yeni bir konsolidasyon sürecine girmesiyle kripto paraların çoğu kırmızıya büründü. Fakat bu çöküşlerden Tron, Ripple ve Litecoin ‘in daha az etkilenmesi bekleniyor. Geçtiğimiz hafta yaklaşık %45 artış kaydeden Tron, bu son düşüşlerden çok fazla etkilense de projesinin sağlamlığı ve yenilikçi yaklaşımının Tron’u hakettiği değere ulaştıracağı tahmin ediliyor. Çünkü Tron, Ripple ve Litecoin sahip oldukları potansiyel sayesinde piyasa yıkılsa da istifini bozmayacağı düşünülen önemli projeler olarak görülüyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bakkt’ın kripto paraya etkisi başladı- Dünyanın 23 numaralı zengini de Bitcoine yatırım yaptı

İşte IcoRating’e göre en güvenli kripto para borsaları…

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave