Home Altcoin Mati Greenspan’den iyimser yorumlar: Ripple (XRP) yükselecek

Mati Greenspan’den iyimser yorumlar: Ripple (XRP) yükselecek

Mati Greenspan’den iyimser yorumlar: Ripple (XRP) yükselecek

brave
0

Ripple (XRP) yükselecek mi? Etoro kıdemli analisti Mati Greenspan Ripple ve XRP’nin geleceği ve Bitcoin’in şu anki durumu hakkında düşüncelerini paylaştı. Greenspan’ın analizlerine göre şu andaki mevcut dipi için BTC’nin için herhangi teknik ya da temel bir sorunu yok.


Greenspan’a göre Ripple (XRP) yükselecek

“Bu hareket için bir enteresan şey şu: Pazar öğleden sonra olan dalgalanma tam olarak tersine dönmüş görünüyor. Bu noktada yılın başından beri olan kazanımlar şimdi geriye döndü. Ve biz şu an yılın başına döndük.”

XRP’ye gelince; Greenspan O’nun yükseleceği beklentisinde olduğunu ve portföyünde önemli bir miktar XRP olduğunu söyledi.

“Sanırım XRP inanılmaz derecede benzersiz bir dijital değer ve ben iyimserim. Portföyümde diğer kriptolar yanında O da var. Benim çok farklı bir portföyüm var ve XRP orda önemli bir yer tutuyor.”

Toplam Bitcoin miktarının yüzde 20’si sonsuza kadar kaybolmuş olabilir

Greenspan XRP hakkında,  Ripple’ın total tedariğin %60’ını tutmasını da içeren bazı çekinceleri olduğunu söyledi.

“Benim XRP hakkında bazı çekincelerim var. Bunlar insanların daha önce internette de değindikleri normal çekinceler. Buna Ripple Labs’ın XRP’nin büyük çoğunluğunu tutması da dahil. Sanırım bu bir değer için iyi bir yer değil. Çünkü hemen hemen sonsuz bir satış baskısı var.

İngiltere Merkez Bankası yöneticisinden XRP hakkında çarpıcı açıklamalar

1 ayda 1 milyar XRP serbest bıraktılar ve sonra kullanılmayanları aldılar. Sonra da onları geri, emanet hesaba koydular. Bunun temel olarak anlamı, kendileri için çok fazla satış baskısı yaratan XRP’yi her ay 1 milyar satabilirler. Açıkçası eğer Swift’i devralırlarsa bankacılık sistemini devralırlarsa sorun olmaz. Biliyorsunuz, eğer büyük bankaların XRP servislerini kullandıkları için XRP kullanmaya başladıklarını ve rezervlerinde tuttuklarını görürsek onlar kimin umurunda olur. O zaman Ripple’ın tutması gerçekten sorun olmaz.

Fakat bu benim ve diğerleri için bir çekince. Bir bankanın kapısını çaldıklarında banka bize bunu söyler.  ‘Neden çoğunluğu elinde tutuyorsun’ diyeceklerdir. Bu bir çekince.”

Dikkat! Ripple(XRP) balinalara av mı olacak?

XRP’nin bir tahvil olup olmadığına gelince Greenspan O’nun kesinlikle öyle olmadığına inandığını söyledi. Fakat SEC’in dijital değeri nasıl değerlendireceği zamanla görülecek.

“Benim kişisel düşüncem XRP’nin bir tahvil olmadığı yönünde. Bu benim anlayabileceğimin en iyisi. Çünkü kripto değerlerinin sınıflandırılmalarına baktığımda 3 temel sınıflandırma görüyorum. Para, tahvil ve hizmet tokeni. Benim en iyi anladığım XRP’nin bir hizmet tokeni olduğu. Fakat bilmiyorum.

Yine de SEC farklı bakabilir. Dışarı çıkıp XRP bir tahvildir diyebilirler. Eğer bunu yaparlarsa tüm network için potansiyel bir felaket olabilir. Nasıl biteceğini göreceğiz. Benim ümidim SEC’in XRP için destekleyici bir rol oynayacağı. Çünkü tüm bankacılık sistemi için potansiyel görüyorum.”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave