Home Bitcoin Bitcoin’in yükselmesi ne zaman?

Bitcoin’in yükselmesi ne zaman?

Bitcoin’in yükselmesi ne zaman?

brave
0

Bitcoin’in yükselmesi ne zaman olacak? Daha ne kadar düşecek? Bu psikolojik savaşı kaybetmek üzere olanların bugünlerde dillendirdiği sorulardan bazıları.

Bitcoin’in yükselmesi için ne olması lazım?

Ancak, doğru soruyu sorduğumuzda alacağımız cevaplar bize ilerleme kazandırır veya mevcut sorunlarımızı çözmemize yardımcı olur. Bitcoin’in yükselmesi ne zaman gibi basit bir sorunun cevabının da basit olması ve bizi doğru yönlendirebilmesi için biraz daha üstünde çalışmalıyız. Bu herkesin algısına göre değişen bir durum aslında.

Sübjektif olarak baktığımda, benim algılarıma göre sorunun şöyle olması gerekir; Bitcoin’in yükselmesi için ne olması lazım?

Öncelikle güvenli liman algısının oluşması lazım. Sadece Bitcoin için değil, kripto paraların geneli için de bu geçerli. Para olacaksa, itibarının olması lazım.

Başka ne lazım?

Savaş veya eşdeğer etkide infial, tedirginlik ve insanların korkularını tetikleyen bir olaylar silsilesi lazım. Ancak böyle bir ortamda yığınların algılarını maniple edebilirsiniz.

Bu ikisinden hangisi önce olursa diğeri de peşinden gelir. Öyle bir ortamda ise, Bitcoin’in yükselmesi kaçınılmaz olacaktır.

Şuan masada ne var?

Masada bu saydıklarımıza yakın, benzer bir şey var mı? Bugün yok. Hatta Çin ile 2018 yılı boyunca yapılan ticaret savaşları için bile masaya oturdular, anlaşmaya bağlanıyor. Ancak ocakta pişenler var: Amerika’nın orta doğudaki hamleleri, Kıbrıs etrafında doğalgaz için kümelenen çıkar grupları, Rusya’nın dolar karşıtı ısrarlı hamleleri, Brexit çıkmazının artçı dalgaları, AB içindeki borç oyunları gibi gibi..

Ve diğer taraftan kaynayan başka bir cadı kazanı var. Daha önce hiç görmediğimiz ve derinleşmesi halinde olayların hangi yöne ve nasıl evrileceğini bilemediğimiz belirsiz bir şey; Amerikan hükümetinin hala kapalı olması. 15 güne yakın süredir kapalı ve idareciler anlaşamıyor. Trump duvar konusunda geri adım atmıyor, grevler ve kıpırdanmaların ayak sesleri başladı. İşçiler maaş çeklerini pazartesi günü alamayacak.

Bu olayın kontrolden çıkması halinde Amerika’nın içinde saklı küçük yanardağların birbiri ardına nasıl tetikleyebileceğini kim öngörebilir? Bana kalırsa Amerikan Başkanı Trump öngörüyor. Hatta böyle bir şeyi istiyor da. Hafta içerisinde olağanüstü hal ilan etmekten bahsediyordu. Gerilimden beslenen bir lider için iddalı olsa da, lafının edilmesi bile ürkütücü.

Sarı yelekliler

Sarı yelekliler furyasının bu ülkeye de sıçrayabilme ihtimali sizce tesadüf mü olur? Böyle bir durumda zincirleme nasıl bir reaksiyonunun tetiklenebileceğini kim bilebilir? Algılar bir anda değişebilir, yığınların, altın gibi, kripto paraları da bir anda güvenli liman olarak algılaması kimseyi şaşırtmamalı. Bitcoin’nin yükselmesi bu durumda pekala kaçınılmaz olacaktır.

Olayların bu senaryoya göre gelişmesi durumunda bildiğimiz anlamda ülkeler savaşı değil, halkların savaşı da gündeme gelebilir. Böyle bir koas ortamının kontrolden çıkması, dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş, ezber bozan nitelikte gelişmeleri de beraberinde getirebilir.

Daralma süreci

Diğer yandan dünya genelinde ekonomilerin bir daralma sürecine girdiğini biliyoruz. 2018-19 yıllarının, ağustos ve eylül aylarına karşılık geldiğini düşünürsek kış daha yeni geliyor. Önümüzdeki beş sene, her ülke, ekonomisinin derinliği ölçüsünde bu kışı rahat veya zor atlatacak gibi görünüyor.

Diğer yandan, doların ya da bizim bildiğimiz anlamda kağıt paranın hükmünün bir günde bitmeyeceği de çok açık. Bu bir süreç ve tüm bunları altalta koyduğumuzda, süreci başlatan düğmeye çoktan basıldığı açıkça görülüyor. Tek mesele, bunların realize olması.

Ne zaman?

Buna bir takvim koymak çok olası ve gerçekçi değil. Çünkü gelişmeleri etkileyen ve tetikleyebilecek olan çok fazla parametre var. Yine de önceki teknik analizlerimizde 2019 yazının sonlarını işaret ettiğimizi hatırlatalım.

Teknik açıdan ise grafikler henüz daha dipleri görmediğimizi söylüyor. Ama hiç şüphesiz; ”Güzel günler göreceğiz, güneşli günler.”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave