Home Bitcoin Bitcoin OTC hacmi yükseliyor – Kurumsal yatırımcılar mı alım yapıyor?

Bitcoin OTC hacmi yükseliyor – Kurumsal yatırımcılar mı alım yapıyor?

Bitcoin OTC hacmi yükseliyor – Kurumsal yatırımcılar mı alım yapıyor?

brave
0

Bitcoin OTC hacmi son zamanları sürelikli yükselişte. Her ne kadar OTC piyasası, kripto para birimlerinin hakkında az bilinen bir kolu olsa da, bu ticaret şekli kurumsal firmaların arasında Bitcoin satın almak için anakım olmaya devam ediyor.


Bitcoin OTC hacmi yükselişte

Genesis Trading, Digital Currency Group’un servis sağlayıcısı, yıl sonu değerlendirmesi yayınladı. İlgili rapor email aracığıyla tüm müşterilerine gönderildi. Raporda, NASDAQ‘ın başkan yardımcısı Michael Moro’nun 2018 yılı bitcoin OTC piyasası için muhteşem bir yıl olduğuna atıfta bulunuldu.

Email’de iddia edildiğine göre, 2018 yılı boyunca OTC piyasası hacminde %50 büyüme gerçekleşti.

Genesis’in raporu, Goldman Sach destekli bir fintech girişimi olan Circle’ın rapaorundan hemen sonra geldi. İki rapor da benzer verileri içeriyor. Her iki raporda da 2018  yılının OTC piyasası için harikülade geçtiğini belirtiyor.

The Block’un yayınladığı raporda, Bitcoin OTC işlemlerinin çoğunu Wall Street yatırımcıları yani kurumsal yatırımcılar oluşturuyor. Şüphesiz bu veriler bize, kurumsalların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden beklentisi olduğunu ortaya koyuyor.

Hatta OTC işlemlerinde trafik o kadar arttı ki, sadece geçen hafta kripto piyasasında gerçekleşen işlem hacminin %60’ı OTC piyasasında gerçekleşti.

Moro, 2018’in sonuna doğru yani 4. çeyreğinde yatırımcıların kripto paralarını elinden çıkardığına tanık olduğunu söyledi. Bunun başlıca sebebi olarak vergi durumunu gösterdi. Yeni yıla girdikten sonra dijital varlıklarını satan bu yatırımcılar tekrar OTC piyasasından kripto alımına başladığı söyledi.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave