Home Bitcoin Bitcoin (BTC)’deki düşüş yatırımcılarını endişelendirdi

Bitcoin (BTC)’deki düşüş yatırımcılarını endişelendirdi

Bitcoin (BTC)’deki düşüş yatırımcılarını endişelendirdi

brave
0

Bitcoin (BTC)’deki düşüş yatırımcılarının endişelenmesine neden oldu. BTC’nin fiyatı geçtiğimiz ay içerisinde 3.550 USD ile 4.200 USD arasında değişiklik göstermekle birlikte, yüzde 12’lik bir düşüşün olacağına dair bir neden yoktu  Diğer kripto para birimleri de fiyatlarda düştü, ancak herkesi en çok endişelendiren şey, dün BTC’nin yüzde 12’lik değer kaybı oldu.

Bitcoin (BTC)’deki düşüş endişe verici

XRP ve Ethereum (ETH), pazarda en büyük ikinci kripto para biriminin pozisyonu için rekabet ediyor. Bu makaleyi yazarken, XRP sırasını koruyordu, ancak rüzgarın ters yönde esmesi hiç de şaşırtıcı olmaz. Zira son birkaç haftadır bu iki para birimi koltuğu sık sık birbirlerine kaptırdı.

Justin Sun’ın 2019 Tron hedefi: Ethereum’u geçmek

Ethereum, XRP’yi geçti ve ikinci sıraya yerleşti!

Bu düşüşün sebebi, GSYİH ve perakende satış gibi ekonomik veriler sağlayan Consensus Bürosu’nun hükümet tarafından kapatılması olabilir. Bu veriler yatırımcılar ve ekonomistler için çok önemliydi. Bu verilerin kullanılamaması onları önemli ölçüde etkiler.

IBM’in dünyadaki ilk ticari kuantum bilgisayarı olan Q System One’ın BTC’yi tehdit edip etmeyeceği konusunda birçok spekülasyon yapıldı. Andreas Antonopoulos’un bir videosuna göre, kuantum hesaplama tehdidi, sadece bir aktör için mümkün olduğunda gerçek, diğerlerine değil. Ve hatta tek bir kişi kendi başına bir süper bilgisayar geliştirmeyi başarsa bile, Bitcoin süper bilgisayarın işlem gücünü boşa harcamak için çok küçük bir hedef. Bu nedenle kuantum bilgisayarı bir tehdit değildir, ancak tartışma halen devam etmektedir ve BTC’nin fiyatını etkiliyor olabilir.

Şu anda kripto pazarında geçerli olan koşullar oldukça iç karartıcı olsa da, piyasanın dalgalanması piyasanın yakında kendini normale döndüreceğini ummak için yeterince iyi bir neden. Birkaç kripto para birimleri (Bitcoin SV ve Bitcoin Cash gibi) toparlanma belirtileri göstermeye başladı bile. Ancak diğerleri hala kırmızı renktedir.

Özetle Bitcoin’in düşüş sebepleri arasında iki ihtimal

  1. Consensus Bürosunun hükümet tarafından kapatılması
  2. IBM’in yeni ticari kuantum bilgisayarının Q System One’ın BTC için bir tehdit oluşturması

İlki gerçek bir tehdit gibi dururken, ikincisi daha çok spekülasyona dayalı bir tehdit gibi görünüyor. Sizce Bitcoin’in bu kadar değer kaybetmesinin arkasındaki gerçek neden nedir? ve Bitcoin (BTC)’deki düşüş devam edecek mi?

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave