Home Bitcoin 1 milyon dolar kaybeden Bitcoin yatırımcısı iddialı konuştu

1 milyon dolar kaybeden Bitcoin yatırımcısı iddialı konuştu

1 milyon dolar kaybeden Bitcoin yatırımcısı iddialı konuştu

brave
0

Ayı piyasasında 1 milyon dolar kaybeden Bitcoin yatırımcısı iddialı konuştu. Söz konusu yatırımcı kripto paralar için dünya ekonomisinin alternatif itici gücü olduğunu söyledi. Peter McCormack yine de diğer yatırımcıları uyarmadan edemedi ‘dikkatli olun’.


Bitcoin yatırımcısı iddialı konuşuyor

Zarar eden McCormack şöyle konuştu:

Keşke herşeyi kaybetmeden önce kenara çekilseydim. Ancak geçmişte çok güzel paralar kazandım, böyle olunca kenara çekilemiyorsunuz..

McCormack, Londra’da reklam ajansını kapattıktan hemen sonra Bitcoin‘e yatırım yapmaya 2016 yılında başladı. Başlangıçtaki sermayesi f £5,000 (USD 6,400) olduğunu söyledi.

Fiyatlar yükseldikçe, daha fazla BTC satın aldı. Tüm fonu 2017’nin ilkbaharında 300,000 USD’ye ulaşınca McCormack resmen kripto bağımlısı oldu.

Ortada büyük bir heyecan oluştu ve insanlar akın akın kripto paraya katılıyordu. Aslında tam bir balon halini alıyordu ama işte tam o sıralar kendimizi öylesine kaptırmıştık ki, işin nereye gittiğinin farkına varamadık.

2017 Aralık ayına kadar- Bitcoin 20.000 dolara tırmandığı zamanlar- McCormack’ın kişisel serveti 1.2 milyon dolara çıktı.

Bu balonun oluşmasında baş sorumlu olarak medyayı işaret etti. Kripto paraların fiyat dalgalanmasında en büyük payın medyada yer alan haberlerin olduğunu öne sürdü.

Hayy’dan gelen hu’ya gidermiş derler. Hızlı zengin olanların parayı yönetme kabiliyeti yoktur. McCormack da kazandığı parayı dikkatsizce harcamış ve bitirmiş..

Dünyayı dolaşmaya başladım, pahalı restrauntlara arkadaşlarımı yemeğe çıkardım ve ailem için pahalı hediyeler satın aldım. Hoppa harcama yaptım..

Ocak 2018’den itibaren, Bitcoin fiyatı geri çekilmeye başladı. Bunun sonucunda da McCormack tüm parasını kaybetti. Şimdi hayatını yayınladığı internet paylaşımlarıyla karşılıyor. Ve yayınlamış olduğu videolardan kazanacağı paranın kriptolardan kazandığı 1.2 milyon doları geçeceğini düşünüyor.

Kötü tecrübesine rağmen, McCormack hala Bitcoin’in itici güç olduğunu iddia ediyor. Bu iddiasına örnek olarak şunu verdi:

“Afganistan’daki kadınların çalışması ve banka hesabı açtırması yasak olmasına rağmen, Bitcoin hesabı karşısında çalışabiliyor ve mevcut sisteme alternatif geliştirebiliyorlar .. Asıl odak noktam, Bitcoin’in giderek daha değişken bir dünyayı dengelemeye nasıl yardımcı olabileceğini araştırmak” diyor.

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave