Home Bitcoin Toplam Bitcoin miktarının yüzde 20’si sonsuza kadar kaybolmuş olabilir

Toplam Bitcoin miktarının yüzde 20’si sonsuza kadar kaybolmuş olabilir

Toplam Bitcoin miktarının yüzde 20’si sonsuza kadar kaybolmuş olabilir

0

Toplam Bitcoin miktarının yüzde 20’sinin kayıp olduğu düşünülüyor. Bitcoin(BTC) bir dizi faktör nedeniyle dijital altın olarak ün kazandı. Fakat bunların hiç biri O’nun üzerinde önceden-programlanmış kıtlık kadar etkili değildi. Satoshi Nakamoto tarafından dizayn edilen Bitcoin’e deflasyonel özellik kazandırmak için yalnızca 21,000,000 tedarik sabitlenmiş olabilir.


Bu sabit tedarik ayrıca potansiyel market trendini belirlemek için BTC hareketini takip eden analistlere, paha biçilmez bir veri sağlıyor. Ayrıca hareket verileri Bitcoin ve HODLerlerin ellerinin ne kadar güçlü olduğu hakkında fikir verebilir ve ne kadar BTC’nin sonsuza kadar kaybolduğu hakkında ipucu verebilir.

İngiltere Merkez Bankası yöneticisinden XRP hakkında çarpıcı açıklamalar

Yıl içinde Bitcoin tedariğinin yarısından fazlasında hareket görülmedi. Araştırma firması Delphi Digital eksen noktasını belirlemek için Bitcoin’in Harcanmamış İşlem Çıkışı(UXTO) verilerini kullanıyor. Eksen noktası, satıcıların kaybolup birikimin başladığı nokta ki, Bitcoin’in dip yapıp yapmadığını ya da ne zaman yapacağını gösteren bir belirteç.

Dikkat! Ripple(XRP) balinalara av mı olacak?

Bir BTC porsiyonunun harcandığı her zaman, BTC hareket ettirildiğinde uyarı veren yeni bir UXTO oluşturuluyor. Bu, Delphi Dijital ve diğer analistlerin, Bitcoin tedariğinin ne kadarının yatırımcı tarafından sabırla tutulduğunu belirlemelerine yardımcı oluyor. Eğer UXTO’nun kümülatif yaşı düşerse bunun anlamı işlem etkinliğinin arttığı anlamına geliyor. Bunun tersi de geçerli.

Ripple destekli ödeme platformu SendFriend sınırları kaldırmaya geliyor

1 yıl+ UXTO ‘nun ilk düşmeye başladığı zaman 2017 boğa koşusunun yarılarındaydı. Ve uzun dönemdir ellerinde bulunduranların kar ettiğini ve satışa geçtiklerini gösteriyordu.

Bir yıl içinde hareket ettirilen dolaşımdaki BTC miktarı Aralık 2017’ye yakın %50’nin altına düştü. Ve ayı marketi buhar çıkarmaya başlarken buradan düşüşüne hızla devam etti. Nisan 2018’deki ani düşüşün ardından 1 yıl+ UXTO yeniden yükselmeye başladı. Bu da satıcılarının buharının tükenmeye başladığını ve marketin birikime doğru kaydığını düşündürüyordu. Bu veriyi önceki ayı/boğa siklusuyla karşılaştırma analistlere Bitcoin’in fiyatı düştüğü zaman tespit etmelerinde yardımcı olabilir.

Ethereum Constantinople için bundan kötü zamanlama olamazdı

Kötü geçen 2014’ten 2015’e kadar olan dönem verileri 1yıl+ UXTO %50’nin üzerine çıktıktan kısa süre sonra Bitcoin fiyatının dip yaptığını gösteriyor. Mevcut ayı market verilerine göre Bitcoin 2018’in serbest düşüş yaptığı 3,250$ fiyatından kısa süre önce 1 yıl UXTO %50’nin üzerine tırmanmıştı.

Toplam Bitcoin miktarının yüzde 20’si sonsuza dek kaybolmuş olabilir mi?

Kayıp Bitcoinler aynı zamanda son UXTO değerine de katkıda bulunur. Delphi Digital aynı zamanda 5+yıllık UXTO’ya da baktı. Bu hem uzun süreli elde tutanları hem de sonsuza kadar kayıp Bitcoin oranını temsil ediyor. Hem elde tutanın ölmesi hem de yatırımcının özel anahtarına yani Bitcoin’ine ulaşımı yitirmesi nedeniyle olabilir.

5 yıl+ UXTO 2014 zirvesinden beridir sürekli artıyor. Ve kısa süre önce şu an en yüksek değeri olan %20’ye ulaştı. Bunun anlamı daha önce mevcut olan 4 milyon BTC sonsuza dek kayboldu.  Bitcoin tedariğinin yalnızca %4.6’sının gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından tutulduğu söyleniyor.

Bu kayıp BTC aslında kripto para yatırımcıları için dijital altın olarak adlandırılan bir lütuf. Çünkü bu onu başlangıçta düşünüldüğüne göre daha kıt yapıyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial