Home Bitcoin Bitwise: 2019 Bitcoin ETF onaylandığı yıl olacak

Bitwise: 2019 Bitcoin ETF onaylandığı yıl olacak

Bitwise: 2019 Bitcoin ETF onaylandığı yıl olacak

brave
0

Kripto varlık şirketi Bitwise, 2019 Bitcoin ETF onaylandığı yıl olacağını belirtti. SEC’e yapılan son başvurunun kriterlere tamamen uyduğu belirtildi.


2019 Bitcoin ETF onaylanabilir mi?

SEC‘e yapılan başvuruların hepsi de başarısız değildi. Winklevoss ikizleri basın ayaptıkları açıklamada, ETF’lerin onaylanması için vaz geçmeyeceklerini ve ellerinden geleni yapacaklarını belirtiler.

Ayrıca ikizler, Altınınkine benzer bir ETF‘nin çıkması durumunda piyasa hacminin 120 milyar dolardan 7 trilyon dolara çıkacağını belirtti.

Eğer Bitcoin ETF onaylanırsa, New York Menkul Kıymetler Borsasında listelenmesi planlanıyor. Bitwise, New York borsasından SEC ile iletişime geçmesini umuyor. ETF, kayıt beyanının SEC tarafından etkili olduğu ilan edildikten sonra listelenebilir.

Konuyla düşüncelerini paylaşan Bitwise’ın CEO’su John Hyland şöyle konuştu:

“19b-4 başvurusunun kabul edilip edilmeyeceği konusunda bir garanti olmamasına rağmen, SEC kayıt beyanını tekrar gözden geçirecek ve süreci hızlandıracak. 2019 Bitcoin ETF onayının alındığı yıl olacağı düşünüyoruz.“

Hyland, ETF konusunda oldukça pozitif, sözlerine şöyle devam etti:

“Kripto eko sisteminin yıllar içerisinde iyi geliştiğini düşünüyoruz. ETF’lerin onaylanabileceği olgunluğa ulaştı. Artık top SEC’te..”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave