Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin yılın en düşük seviyesine doğru mu gidiyor?

Bitcoin yılın en düşük seviyesine doğru mu gidiyor?

Bitcoin yılın en düşük seviyesine doğru mu gidiyor?

brave
0

Bitcoin yılın en düşük seviyeni doğru mu ilerliyor? Bitcoin 15 Kasım’da 6.000 dolar desteğini kırıp yönünü aşağıya çevirdi. 15 Aralık tarihinde 3.122 dolar ile dibi gördü.


Bitcoin Yılın En Düşük Seviyelerine Doğru Adım Adım İlerliyor

15 Aralık’tan sonra sene sonuna doğru yükselişe geçen BTC sene başında da yükselişini devam ettirdi. En son hafta başında yaptığı atakla 4.100 dolar seviyesini görünce yatırımcılarını umutlandırmaya başlamıştı ki BTC yine yaptı yapacağını.

10 Ocak Perşembe günü yani dün gerçekleştiği düşüşle 3.600 hattına geriledi. Bu düşüş dalgasına esasen 17 Aralık’ta başlayan yükselişin bir düzeltmesi olarak da bakılabilir. Peki yaşanan ya düzeltme değilse? Yani asıl düzeltme hareketi 17 Aralık ile 10 Ocak arasındaki yükselmeyse?

Yeni Dipler Yolda

Bitcoin 15 Kasım’dan sonra bir ay düşüş sergiledi. Devamında 3 hafta boyunca yükseldi. Şimdi yeniden aşağı döndüyse bu gidiş nerede sonlanır? Meşhur Bitcoin analisti Alex Krüger bu olasılığın oluşması için tek şart olduğunu söylüyor: BTC’nin 3.600 doları kırması.

(İlgili: Bitcoin Tarihi – Sebepsiz Çöküşler Tarihi)

Eğer Bitcoin 3.600 hattını savunamazsa gideceği yer muhtemelen 2019 yılı yeni dibi olacak.

“(Dünkü düşüşü kastederek) Ne kadar görkemli bir düşüş! BTC yeniden benim alım bölgem olam 3.500-3.600 dolara geriliyor. 3.300 dolar ve altı ise herşeyin yeniden değerlendirilmesi gereken bir bölge olur. Bitcoin’in günü 3.700 dolar hattının üzerinde tamamlamasını bekliyorum. Bu dediğim olursa yükseliş devam edebilir. Lakin 3.600 doların altına sarkması demek Bitcoin’de yeni 2019 dipleri oluşması demek. Fiyat aşağıya kırarsa hedef 3.000 dolar diyebilirim.”

The Crypto Dog rümuzlu kullanıcı ise Krüger’ı destekleyerek piyasada meydana gelecek yeni satış dalgasının kimseyi şaşırtmaması gerektiğini söyledi.

“Büyük konuşmak istemem ama Bitcoin 3.400 dolara Ethereum ise 115 dolara geriler. Hatta bu seviyeler için iyi bile diyebiliriz çünkü yeni dipler yolda. Stres yapacak bir şey yok. Döngü bunu gerektiriyor.”

İlgili: 2019 yılı boyunca Bitcoin yükselmez: MVRM ve TAAR analizi

Dünkü yıkımda en çok zarar gören kripto paralar Cardano (ADA), Stratis (STRAT), ICON (ICX) ve Bitcoin Cash (BCH) oldu. Cardano hatta USD karşısında %19 değer kaybetti.

Gidişat İyi Görünmüyor

Özetle Bitcoin, fiyattaki büyük düşüşün ardından düzeltici bir ralliye katılabilir. Ancak kripto ayılarının hakim olduğu bu piyasada varlıklar mevcut düşük fiyat değerlerinde bile yüksek volatiliteye maruz kalıyor.

Bitcoin dibin görüldüğü 15 Aralık’tan sonraki yükseliş evresinde bile 4.100 doları geçemedi. Bu da demek oluyor ki BTC bir süre daha 3.000-4.000 aralığında hareket edecek. Hatta bu bölgenin desteğini oluşturan 3.000 dolar delinebilir ve tahtada 2bin ile başlayan sayıları görebiliriz.

Not: Yazı hiç bir koşul ve şart altında yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave