Home Bitcoin Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını kaybedebilir: 1.000 dolara mı gidiyoruz?

Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını kaybedebilir: 1.000 dolara mı gidiyoruz?

Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını kaybedebilir: 1.000 dolara mı gidiyoruz?

brave
0

Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını kaybedip 1000 doların altını görebilir. Piyasadaki son düşüşlerin ardından bu tarz korkunç iddialar gündeme yeniden geldi. İşte uzmanların Bitcoin ile ilgili analizleri ve fiyat tahminleri…

Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını geri verecek ve 1000 doların altını görecek!

RIA Advisors analistlerinden Jesse Colombo Bitcoin yatırımcılarını yaklaşan tehlikeye karşı uyarıyor. Üçgen paterni oluştuğunu söyleyen Colombo, üçgen kırıldıktan sonra düşüş trendinin devam edeceğini hatta büyük bir çöküşün gerçekleşebileceğini söylüyor. Ünlü analiste göre, Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını geri verebilir ve 1.000 $ ‘ın altına düşebilir. Hatta Colombo, Bitcoin’in geçen yıl 6.000 $ ‘a düşüşünü, 1.000 $’ın altına düşmesinin işareti olarak gördüğünü söylemişti.

(bknz: Orta ve kısa vadeli Ripple XRP fiyat görünümü)

Gerçekten de bu hafta BTC’nin aşağı yönlü fiyat kırılmasıyla bu üçgen formasyonu gerçekleşmiş oldu. Bitcoin fiyatı yaklaşık 4.050 $ ‘dan yaklaşık 3.850 $’ a kadar ani bir düşüş kaydetti. Ardından yaklaşık 8 milyar dolar kripto para piyasadan çıkarıldı. BTC bu aşırı satış bölgesinden kurtulamadı ve son olarak 3.650 $ seviyesine kadar düştü.

Yazının yayınlandığı sırada ise % 0,58 oranında değer kaybeden BTC 3.700 $‘dan işlem görüyor. BTC’nin son bir ay içinde en düşük seviye olarak 3.200 dolara kadar düştüğünü göz önünde bulundurursak hala % 6 oranında artıştan söz edebiliriz.

Uzmanların Bitcoin fiyat tahmini nasıl?

Bitcoin 2017 ‘de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları gördükten sonra, çok keskin bir düşüşle 6.000 dolar seviyelerine kadar düştü. Bir süre 6.000 dolar civarında volatilitesiz bir şekilde kalan BTC’nin en dibi gördüğü iddia edilirken Colombo, satışların bitmediğini söylemişti.

Bu üçgen paterni de kırıldığına göre, Colombo Bitcoin’in çok daha fazla düşeceğini söylüyor. Fakat Colombo, BTC’nin en kötüsünü henüz daha görmediğini iddia ediyor. Colombo, Bitcoin 2017 kazanımlarının tamamını geri verecek ve 1.000 doların altına düşecek diyor. Tabi ki de tüm analistler aynı fikirde değil. EToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan ise son düşüşün sıradan bir kripto volatilitesi olduğunu ve Bitcoin’in 3.550 dolar ve 3.000 dolar civarında bir desteği olduğunu söylüyor.

Bu olumsuz varsayımların aksine bir çok analist BTC’nin aşırı satış bölgesinden çıkmak üzere olduğunu ve yükselişe geçmesinin an meselesi olduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz günlerde DoubleLine Capital’in CEO’su Jeffrey Gundlach ise BTC’nin 5.000 dolara kadar çıkabileceğini ve ticarette % 25 gibi güzel bir kazancın her yiğidin harcı olmadığını söyledi.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bakkt’ın kripto paraya etkisi başladı- Dünyanın 23 numaralı zengini de Bitcoine yatırım yaptı

2019 Ripple XRP fiyat tahminleri

İşte IcoRating’e göre en güvenli kripto para borsaları…

Ripple baz parite olarak güçlenmeye devam ediyor: 4 yeni çift eklendi

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave