Home Bitcoin Binance uygulaması artık BTC, LTC ve BCH’yi destekliyor

Binance uygulaması artık BTC, LTC ve BCH’yi destekliyor

Binance uygulaması artık BTC, LTC ve BCH’yi destekliyor

0

Binance uygulaması artık BTC, LTC ve BCH’yi destekliyor. Binance tarafından satın alınan Trust Wallet vermiş olduğu sözü tuttu ve yeni sürüm BTC, LTC ve BCH’yi destekliyor. 


Binance uygulaması artık BTC, LTC ve BCH’yi destekliyor

Perşembe günü (9 Ocak), kripto para borsası Binance, resmi mobil cüzdan uygulaması olan Trust Wallet’ın, önceden sadece Ethereum(ETH) ve Ethereum’u desteklerken artık hem İOS hem de Android için Bitcoin(BTC), Bitcoin Cash(BCH) ve Litecoin (LTC)’i de destekleyeceğini açıkladı. Daha da iyisi, önümüzdeki iki hafta için daha fazla kripto parayı destekleme sözü verdi.

İlk olarak Android için 25 Ekim 2017’de piyasaya sürülen Trust Wallet, 2018’in Temmuz ayında Bainance tarafından satın alındı ve o zaman Changpeng Zhao, Blomberg’e şunları söyledi:

“Kulanıcılar fonlarının %100’ünü kontrol edebiliyor… Artık hem merkezi hem de merkeziyetsiz çözümlerimiz bulunuyor.”

Binance’nin devralmayla ilgili açıklamaları ise şöyle:

“Trust Wallet’ın satın alınması, ilerdeki diğer entegrasyon olanakları ile birlikte, Binance’nin servis listesine mobil bir cüzdan ekleyecektir. Trust Wallet markası ve ekibi, Binance’nin geniş kullanıcı tabanı ve artmakta olan sinerjisinden yararlanacak ve aynı zamanda kendi temel ürününü geliştirme özgürlüğüne ve otonomisine de sahip olacaktır.”

O zamandan beri, Trust Wallet geliştiricileri diğer kripto para birimleri için desteklerine devam ettiler. En önemli yeniliklerinden biri, Trust Wallet’ın 9 Aralık 2018’de çıkan sürümünün Bitcoin(BTC)’yi desteklemesidir.

Bir blog post’ta yayınlanan haberde, İOS kullanıcıları için 2018 sonunda Bitcoin ve Bitcion Cash’in; Android kullanıcıları için ise 2-3 hafta içinde Bitcoinin destekleneceği sözünin verildiği açıklanmıştı.

Trust Wallet, 9 Aralıkta hem İOS hem de Android kullanıcıları için sürümlerini güncelleyerek vermiş oldukları sözü tutuklarını açıkladı. Bununla birlikte Android kullanıcılarına güzel bir sürpriz yaparak Trust Wallet’ın sadece Bitcoin’i değil aynı zamanda Bitcoin Cash ve Litecion’i de desteklemeye başladığını ifade etti.

Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Apple İOS App Store’dan ya da Google Play Store’dan Trust Wallet’ı güncellediyseniz yapmanız gerekenler şunlar:

“Trust Wallet uygulamasının en son versiyonunu güncellediyseniz, şağ üst köşede bulunan “+” işaretine dokunarak ve yanlarında bulunan etkinleştirme işaretine sürükleyerek yeni kripto para birimlerini etkinleştirebilirsiniz.”

Ayrıca yeni sürümle birlikte Bitcoin ve Litecoin Wallet yerli SegWit ile uyumlu hale getirilmiştir. Yani bc1(Bitcoin), Itc1(Litecoin) ve bech32 adreslerinden gönderim ve alım yapabilmekte.

Bununla birlikte Trust Wallet ekibi şunları kaydetti:

  • Bazılarınızın muhtemelen geçen ay farkettiği gibi, Trust Wallet basit bir Ethereum ve ERC20 Wallet’dan çok daha fazlası olmaya başladı.

  • Trust Wallet ondan fazla yerel blok zinciri ve onların yerel tokenlerini destekleyecek kadar gelişti.

  • Trust Wallet aynı zamanda Ethereum, POA ve Ethereum Classic için DApp desteği sunan tek mobil Wallet uygulaması.

  • Sizin için daha fazla ek koin, daha fazla özellik ve daha fazla rekabek planlıyor ve hayata geçirmeye çalışıyoruz.

Aslında, Trust Wallet ekibi 8 Ocak’taki tweetleri ile yeni yıla iki haftalık koin ekleme sprinti ile başladıklarını açıkladı. Bu çok yakın zamanda daha fazla koinin destekleneceğini göreceğimiz anlamına geliyor.

Dünkü üç ekleme ile birlikte Trust Wallet şuan 13 blok zincirini destekliyor: Ethereum, Ethereum Classic, GoChain, POA Network, VeChain, Tron, Wanchain, Callisto, ICON, Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve TomoChain.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave