Home Altcoin Tron Tether’i geçerek 8.liğe kadar yükseldi – Sıradaki Stellar mı?

Tron Tether’i geçerek 8.liğe kadar yükseldi – Sıradaki Stellar mı?

Tron Tether’i geçerek 8.liğe kadar yükseldi – Sıradaki Stellar mı?

0

Tron Tether’i geçerek sıralamada 8.liğe kadar yükseldi. Bundan daha 2 ay önce ilk 10’a girmek için mücadele veren TRX ayıların ezici ağırlığı altında ezilen rakiplerinin aksine yeşil çayırlarda boğa sürüyor.


Tron Tether’i Geçerek 8. Oldu

Piyasaların tehlikeli sürüncemesi devam ederken Tron’un (TRX) yaptıkları gerçekten inanılmaz. Tron daha birkaç gün önce 9.luk koltuğu için Bitcoin SV ile mücadele veriyordu. Bugün kendisini 8.lik sırasında buldu. Peki bu nasıl oluyor?

Kripto para piyasasında ilk 3 sıradaki coinleri bir kenara bırakacak olursak diğer coinler birbirine son derece yaklaşmış vaziyette. Ayı piyasası sektördeki sermayeyi kuruturken rakipler arasındaki safları da sıklaştırıyor. Öyle ki 4. sıradaki Bitcoin Cash (BCH) ile 9. sıradaki Tether (USDT) arasındaki fark 1 milyar dolar bile değil. Hal böyle olunca güzel bir momentum yakalayan projeler ardı ardına sıra atlayabiliyor.

Yazı yayına hazırlandığında günlük %13.02 değer artışı ile Tron 2 milyar dolarlık büyüklüğün sınırına dayanmıştı (1.942 milyar dolar).

BitTorrent (BTT) Faktörü

3 Ocak günü merakla beklenen duyuru geldi ve BitTorrent token (BTT) resmiyet kazandı. BTT tokenleri kullanıcıların BitTorrent ağını daha aktif ve hızlı bir şekilde kullanmalarının yolunu açacak. Projenin whitepaper’ında BTT’nin TRC-10 tipinde bir token olacağı yazılı. TRC-10 tokeni Tron Sanal Makinesi kullanmayan yerel bir token standardı olarak görev yapıyor.

(İlgili: Justin Sun Bittorent (BTT) Tron’u daha da büyütecek)

Ethereum Classic ağına yapılan beklenmedik atağın meyvesini yiyen TRON

Tron’un yükselişi bekleniyordu lakin bu seviyede değil. Önce BTT haberi ardından gelen beklenmedik Ethereum Classic %51 saldırı haberi Tron yangınına resmen benzin döktü. Saldırı bir kez daha gösterdi ki Proof-of-Work algoritması her daim açık hedef. Tron Delegated Proof-of-Stake (dPoS) algoritmasını kullanıyor. Yani Tron’da madencilik yok. DPoS algoritmasının da zayıf yönleri olmakla birlikte PoW altyapısını kullanan projelerde gördüğümüz “çifte harcama” saldırısına karşı güvenli. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki Tron hem gösterdiği gelişim, hem altyapısı hem de attığı adımlarla uzun vadeli yatırımcılar için güvenli liman olmaya devam ediyor.

Sıradaki Stellar Mı?

Hatırlayın daha birkaç gün önce Stellar’ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb Tron’u çöp olarak tanımlamıştı. İlgili yazı için Tıklayın

Coinmarketcap sıralamasını tekrar kontrol ettiğimizde görüyoruz ki TRX ile XLM arasındaki fark yalnızca 400 milyon dolar. Yazı yayına hazırlandığında TRX’in değeri 0.029 dolardı. Kabaca bir hesap yaptığımızda TRX’in XLM’i geçmesi için (Stellar’ın değeri aynı kalmak kaydıyla) yalnızca 0.0353 dolara çıkması yeterli olduğu görülüyor.

Kaynak

Tron hakkında daha fazlası için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave