Home Kriptopara Haber Santander Bank’tan Ripple övgüsü

Santander Bank’tan Ripple övgüsü

Santander Bank’tan Ripple övgüsü

brave
0

Santander Bank’tan Ripple’a övgüler yağdı. Banco Santander, Ripple-güçlendirilmiş ödeme uygulaması One Pay FX’in müşterilerine sınır ötesi ödemelerini hızla gerçekleştirme kolaylığı sağladığını ve rakiplerinden daha hızlı olduğunu söyledi.


Madrid’deki Santander International Banking Conference’da yönetim başkanı Ana Botın Ripple’ın blockchain yazılım çözümü xCurrent üzerinde çalışan yeni mobil ödeme uygulamasını övdü.

“Gerçek zamanlı, İngiltere ve kıta Avrupası arasında FX transferi yapabilirsiniz. Ayrıca Transferwise ile aynı ücretle Polonya, Brezilya ve Şili’ye de Santander vasıtasıyla gönderebilirsiniz.”

Transferwise tarafından işlenen anlık ödemeler, karşılaştırmalı olarak İngiltere içine yalnızca FPS ödeme sistemi ile gönderiliyor. Şirketin açıkladığına göre Avrupa içinde diğer yerlere ve dünya ülkelerine ödeme aktarımı daha yavaş gerçekleşiyor.

Santander ve Transferwise birlikte normalde 2-3 gün süren  geleneksel uluslararası ödeme hızını dönüştürmede kilit rol oynuyorlar.

Santander  Avrupa’daki milyonlarca müşterisinin gerçek zamanlı sınır ötesi ödeme yapabilmelerini sağlayan One Pay FX’i Nisan ayında başlattı. Botin teknolojinin Santander Grubun FX ödemelerinin yarısına güç verdiğini söyledi.

“Bu yeni girişim ile Santander grubun yıllık olarak yaptığı tüm FX ödemelerinin %50’sini karşılıyoruz. Ve gerçekten iyi çalışıyor çünkü kullandığımız rayları,- sizin söylediğiniz gibi Ripple ile işbirliği yaptık-2 yıldır test ediyoruz. Bunu kendi çalışanlarımızla yapıyoruz. Çalışıyor ve güvenli. Ve açıkçası tüm lokal düzenlemelerle uyum içinde olduğundan eminiz. Kısacası emin ellerdesiniz.”

Santander Bank’tan Ripple ile işbirliği devamı

Uzun soluklu koşuda Botin Santander’in One Pay’i genişletmeyi ve bankasız müşterilere, uygulamayı kullanarak dünyanın her tarafına para gönderme imkanı vermeyi planlıyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave