Home Altcoin Ripple XRP büyümeye 13 yeni kurumsal anlaşma ile devam ediyor

Ripple XRP büyümeye 13 yeni kurumsal anlaşma ile devam ediyor

Ripple XRP büyümeye 13 yeni kurumsal anlaşma ile devam ediyor

0

Ripple XRP büyümeye devam ediyor. En son yapılan 13 anlaşma ile toplamda 200’e yakın kurum Ripple kullanıyor.


Ripple XRP büyümeye devam ediyor

Ripple Network’e 13 yeni  finans kurumu daha dahil oldu ve Ripple ürünleri  kullanan firmaların toplam sayısı  200’e yaklaştı.  Yeni katılan 13 firmadan 5’i, JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS, ve Euro Exim Bank para transferi işlemlerinde Ripple tokeni olan XRP’yi  kullanacak.

İlgili haber için tıklayın

Euro Exim Bank Başkanı Kaushik Punjani yapılan anlaşma ile alakalı görüşlerini şu şekilde özetledi:

“İster büyük firmalar olsun ister bireysel kullanıcılar olsun  para transferlerinde ve uluslararası haberlerde kısıtlamalar ve problemler yaşıyorduk.  Özellikle zamanında para gönderme konusunda sıkıntılar oluyordu.  Her şeyden önemlisi  transfer ücretleri yüksek.  xCurrent ve xRapid bu konuda çok etkili ve sorunsuz çalışıyor.  Hem hız hem transfer ücreti bakımından bize ciddi avantaj sağlıyor. Bu sebeple Ripple ağına dahil olmaya karar verdik”.

Kripto para piyasalarına dair yasal düzenlemeler arttıkça ve belirsizlikler gider gidildikçe XRP’ye  olan ilginin giderek artacağını tahmin ediliyor.   Ripple, XRP’yi  yasal düzenlemelere  uygun bir token  olarak pazarlama konusunda ciddi gayret sarf ediyor.  Geleneksel sistemde yer alan bankalar da bu yüzden  Ripple’a yakın duruyor.

Bu noktada bir  hususun altını çizmekte fayda var: Ripple  Network’te bulunan 200 finans  kurumu’nun hepsi XRP  kullanmıyor. Bunlardan bazıları RippleNet’in  sunduğu  kurumsal  blockchain  ağını kullanarak diğer firmalarla para transferlerinde işbirliği yapıyor.

2017 yılında Ripple fiyatları 3 dolara kadar tırmanmıştı.  Şu an ise neredeyse bu fiyatın % 90’ının kaybetmiş durumda.  Her ne kadar fiyatlar da belli bir stabilite yakalanmış olsa da kırılganlık ve spekülasyon ihtimali  halen devam ediyor.

Kaynak için tıklayınız

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave