Home Altcoin Altcoin Teknik Analiz Ethereum ve Bitcoin Cash’in Yüzde 15 düşmesine sebep olan şey neydi?

Ethereum ve Bitcoin Cash’in Yüzde 15 düşmesine sebep olan şey neydi?

Ethereum ve Bitcoin Cash’in Yüzde 15 düşmesine sebep olan şey neydi?


0

Ethereum ve Bitcoin Cash’in, ABD dolarına karşı % 14 düşüş kaydetmesiyle, 9 milyar dolar değerinde para kripto piyasasından silindi.

BTC’nin 3,753 dolardan 4,090 dolara yükseldiği ve 6 Ocak’ta umut verici bir düzeltme rallisi sonrasında geçen haftaki seviyelere geri dönmesinin ardından, Bitcoin fiyatı 3,750 dolara düştü.

Ethereum ve Bitcoin Cash’in performansı düştü

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, 14-18 Ocak tarihleri ​​arasında planlanan Constantinople sert çatalı beklentisiyle Ethereum fiyatı  85 dolardan 160 dolara çıkarak, fiyatını neredeyse ikiye katladı.

Ethereum’un hacmi, küresel pazardaki en değerli ikinci kripto para alım satım faaliyeti olarak tavan (uç) yaptı ve büyük dijital varlık borsasında artış yaşadı.

Ethereum 4 saatlik değişim grafiği

Bununla birlikte, kısa vadeli büyük kazançlar,  varlıkları büyük kısa vadeli düzeltmelere karşı savunmasız bırakıyor ve son birkaç saat içinde ETH’nin fiyatı son 12 aydaki en büyük düşüşlerinden birinde yüzde 14,9 oranında azalarak 154 $ ‘dan 131 $’ a düştü.

Kripto para piyasasındaki satış baskısı yoğunlaştıkça ve Ayılar dijital varlıkların satışını başlattıkça, Aralık ve Ocak ayları boyunca ciddi kazançlar sağlayan Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto para birimleri bugün en büyük kayıpları yaşadı.

The Crypto Dog Ethereum’un düşeceğini söylemişti

7 Ocak’ta , The Crypto Dog dahil olmak üzere yatırımcılar, ETH’nin teknik göstergelerinin kısa vadeli bir düşüş hareketi önerdiğini belirtmişti.

Yatırımcı Pazartesi günü şöyle dedi :

“Belki sadece ne görmek istediğimi görüyorum, ama bu tablo bana ‘ETH’den kısa (short) çıkmak için son şans’ diye bağırıyor. Oranda ki bu seviye göz önüne alındığında, burada biraz sıçrama görmek mantıklı. Bu yüzden bunun harika bir giriş olduğunu söylemekte tereddüt ediyorum. … Ve tabii ki, sadece yüksek sesle düşünüyorum, kimseyi FOMO‘ya,  bir ticarete teşvik etmeye çalışmıyorum. ETH’den 156 dolardan çıktım ve burada nispeten rahat bir şekilde oturdum.”

Her ne kadar hem büyük kripto varlıkları hem de küçük market hacimli tokenler son iki ayda kısa vadeli iyileşme belirtileri gösteriyor. Ancak, bazı analistler kilit direnç seviyelerinin üzerinde bir kırılma olmadan, kripto para piyasasında uygun bir tabanın kurulmasının mümkün olmadığını söylüyor.

Aralık ayının sonlarında, Bitcoin (BTC) hesabını 3.500 $’ a düşünce yatırımcı Mark Dow kısa pozisyonunu kapatmıştı. Dow:

“Hala güzel bir grafik. Bitcoin yakında en az $ 5k – $ 6k’ya sıçrayamazsa, siber Boğalar için gerçekten kötü bir işaret. Ve eğer herhangi bir noktada sarı çizgiden ayrılırsa, HODLs‘in bile GTFO’ya ihtiyacı var, ”dedi.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya