Home Altcoin Dikkat! Ripple(XRP) balinalara av mı olacak?

Dikkat! Ripple(XRP) balinalara av mı olacak?

Dikkat! Ripple(XRP) balinalara av mı olacak?

brave
0

Ripple(XRP) balinalara av olabilir mi? Yazımızda geçmişte örnekleri yaşanan bir durumun XRP’nin başına da gelip gelemeyeceğini tartışacağız.


 

Ripple (XRP) Investors Might Be Too Optimistic For Their Own Good

 

Bitcoin, Ethereum ve Stellar’ı destekleyen kredi kartı

Ripple(XRP) yatırımcıları, uzun süreden beridir diğerlerine göre çok daha iyimser olmalarıyla biliniyor. Ancak belki de balinalar kripto paradaki bu gibi ilgi alanlarını belirliyor ve bu gibi aşırı iyimser yatırımcılar üzerinde uzun bir oyun oynuyor olabilirler. Su yüzünde şimdiye kadar her şey XRP/USD, XRP/BTC için iyi gidiyordu.  Bunların grafikleri bize ortalama yatırımcının ne düşündüğünü söyleyebilir. Fakat XRPUSDLongs grafiği bize ortalama ticaret yapanın ne düşündüğünü söyler. Ripple yatırımcılarının çoğu dipten satın almayı ve olabildiğince biriktirmeyi düşünmeyen hodlerlardan oluşuyor. Aylar boyunca bu desen balinalar için daha belirgin hale geldi. Eğer Ripple(XRP) yatırımcıları dikkatli olmazlarsa kötü niyetli balinaların tuzaklarına kolayca av olabilirler.

Fransız sarı yelekliler Bitcoin’e yöneliyor

Ripple(XRP) balinalara daha önce de yem oldu

Bu bir teori değil. Biz bunu 2018’de Swell konferansı zamanlarında XRP/USD fiyatı manipüle edildiğinde görmüştük. Ripple(XRP)’a ilgi en yüksek seviyelerden birindeydi ve fiyat 0.18$’ın biraz üzerindeydi. Herkes XRP’nin bir sonraki büyük şey olduğunu düşünüyordu.  Konferans boyunca Ben Bernanke ve Tim Berners ana konuşmacılardı. Tüm etkinlik büyük bir başarıydı ancak Ripple(XRP) fiyatı konferans öncesi, esnasında ve sonrası  şişmeye devam ediyordu. Ancak kimsenin neler olduğuyla ilgili bir fikri yoktu. Eğer bu diğer herhangi bir koine olsaydı biz insanlara yalnızca söylentiyi almalarını ve haberi satmalarını söyleyecektik.

Diğer taraftan, XRP ortalama yatırımcı tarafından çoğunlukla destekleniyor. Coinbase bu güne kadar XRP’yi platformunda listelemedi. Ancak O yine de market kapasitesi açısından 2. sıradaki yerini korumaya devam etti. Bu XRP/USD’ye ilginin düzeyini gösterme açısından önemli. Ancak bu kadar iyimserlik bir araya geldiğinde bu coşkudan yararlanmak isteyen kötü oyuncular da oyuna girer. Son Swell konferansı boyunca olan buydu ve muhtemelen tekrarlanacak. XRP’nin çok büyük bir tedariği var ve tüm yatırımcılar koinleri borsalardan temin etmek zorunda değiller. Bunun anlamı, XRP fiyatını etkilemeksizin satın alabilirler fakat fiyatları kendi avantajlarına manipüle etmek için borsalar üzerinden  satabilirler.

Sizi uyarmıştık!!! Ethereum Classic yüzde 51 saldırısı yedi

İlk grafikte XRPUSDLongs için olan ayı bayrağı bize neyin mümkün olduğunu ve XRPUSDShorts grafiği üzerindeki fiyat hareketi bize şu an ne olduğunu gösteriyor. Kısa pozisyon sayısı zaten anlamlı derecede düşmüştü ve doğrulamayı tamamlamak üzere. Bunun anlamı XRP gelecek aylarda yeni bir satış dalgası baskısına hazır olacak. Bu basınca dayanıp dayanamayacağı başka bir tartışma konusu . Fakat bunlar, marketteki kötü oyuncuların hareketine karşı  daha iyi korunabilmeleri için XRP/USD yatırımcılarının dikkatli olmaları gereken risk faktörleri.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave