Home Bitcoin Bitwise’de Bitcoin ETF kervanına dahil oldu- Başvurusu SEC’e ulaştı

Bitwise’de Bitcoin ETF kervanına dahil oldu- Başvurusu SEC’e ulaştı

Bitwise’de Bitcoin ETF kervanına dahil oldu- Başvurusu SEC’e ulaştı

0

Bitwise’de Bitcoin ETF heyecanı. Perşembe günü, San Francisco merkezli Bitwise Varlık Yönetimi, Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurusunda bulundu. Başvuru SEC’de (ABD’nin SPK’sında).


Bitwise’de Bitcoin ETF için heyecanlı bekleyiş başladı

Başvuru ile Bitwise Bitcoin ETF’si New York Borsası Arca’da listelenebilecek. Bitcoin ETF’lerin fiyatları ise Bitwise tarafından  hesaplanan Bitcoin Toplam Getiri Endeksi ile takip edilebilecek. Bitwise Bitcoin Endeksi, Bitcoin fiyatlarını öne çıkan borsalardan temin edecek.

Başvurunun arkasındaki kişi John Hyland, SEC’in ETF’leri kabul etmesinin garantisi yok, dedi. Ancak başvurunun 2019 yılında kabul edileceği konusunda iyimser olduklarını belirtti. Finteck’den Matt Hougan, Bitwise’in başvurusunun kurallara uygun biçimde yapıldığını söyledi. SEC’in özellikle kontrol ettiği likidite, güvenlik, manipülasyon ve gözetim gibi konularda önemli çözümler önerilmektedir.

Birkaç gün önce Japonya’dan da Bitcoin için önemli bir haber gelmişti. Dünyanın 3. büyük ekonomisinin, Japonya’nın, SPK’sı option ve future gibi vadeli Bitcoin işlemleri için yeşil ışık yakmıştı.

Bitcoin için güzel gelişmeler üst üste gelirken Bitcoin fiyatlarında istenen etki henüz gözlenmiyor. 4,000 doların üstünde işlen gören Bitcoin’de sabah saatlerinde önemli satışlar geldi ve fiyatı 3,650 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte (10.01.2019, saat: 22:00) Bitcoin 3,664’da işlem görmektedir.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

ABD’deki hükümet krizinin Bitcoin ve kripto paralara etkisi

Rusya 10 milyar dolarlık Bitcoin almaya hazırlanıyor

Birleşmiş Milletler, Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul ediyor

Uzman görüşü: Bitcoin 5,000 dolar yolunda

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave